Złe samopoczucie, osłabienie, bóle głowy, a także znużenie, rozdrażnienie - to objawy charakterystyczne dla przesilenia wiosennego, a dopada ono większość z nas.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Złe samopoczucie, osłabienie, bóle głowy, a także znużenie, rozdrażnienie - to objawy charakterystyczne dla przesilenia wiosennego, a dopada ono większość z nas. Dlaczego?

Zimą jesteśmy mniej aktywni, większość czasu spędzamy w ogrzanych pomieszczeniach, grubo się ubieramy, więcej jemy, a co za tym idzie, przybywa nam zbędnych kilogramów. Natomiast wiosną, kiedy cała przyroda budzi się z długiego snu, my zaczynamy czuć wzrastającą w nas energię. Nasz metabolizm przyspiesza, jednak wolniej przystosowuje się do zmian zachodzących w otoczeniu: zmieniającego się ciśnienia atmosferycznego, wilgotności powietrza oraz wahań temperatury. Wtedy pojawia się przesilenie.
Więcej czytaj w "Tygodniku Wągrowieckim"

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!