Po blisko 9. miesiącach, odkąd Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga zakończyła postępowanie przeciwko Henrykowi Stokłosie, 1 kwietnia o godzinie 9. w Sądzie Okręgowym w Poznaniu rusza w końcu jego proces.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Po blisko 9. miesiącach, odkąd Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga zakończyła postępowanie przeciwko Henrykowi Stokłosie, 1 kwietnia o godzinie 9. w Sądzie Okręgowym w Poznaniu rusza w końcu jego proces. Poprowadzi go doświadczona sędzina Alina Siatecka.
Akt oskarżenia przeciwko Stokłosie liczy 600 stron. Ciąży na nim w sumie 21 zarzutów. Są poważne, dotyczą korumpowania dwóch wysokich urzędników Ministerstwa Finansów, którzy za łapówki mieli umarzać Stokłosie podatki. Straty Skarbu Państwa z tego tytułu wynoszą przeszło milion trzysta tysięcy złotych. Prokuratura zarzuca Stokłosie także korumpowanie byłego prezesa Sądu Administracyjnego w Poznaniu Ryszarda S., który również zasiądzie na ławie oskarżonych. Do tego dochodzą zarzuty znęcania się nad pracownikami, ich zastraszania, a nawet bicia. Ofiary zeznały w prokuraturze, że były senator sam wymierzał sprawiedliwość. Tych, co bezprawnie skusili się na jakieś dobro Farmutilu, paszę, mięso, świniaka, zamykał w pokoju i nagich tłukł paskiem po głowie. Do tego dochodzą zarzuty zakopania padliny. Stokłosie grozi do 10 lat więzienia.
Ewa Auer

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!