Od 38 lat jest proboszczem parafii pw. św. Anny w Podlesiu Kościelnym. Za kilka dni będzie obchodzić złoty jubileusz święceń kapłańskich. Przychodząc na świat przyniósł sobie imię. Urodził się bowiem w...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Od 38 lat jest proboszczem parafii pw. św. Anny w Podlesiu Kościelnym. Za kilka dni będzie obchodzić złoty jubileusz święceń kapłańskich.

Przychodząc na świat przyniósł sobie imię. Urodził się bowiem w... Andrzejki - 30 listopada 1935 r.
- Byłem siódmym i najmłodszym dzieckiem. Gdy przyszedłem na świat, to byłem piątym, bowiem dwójka z mojego starszego rodzeństwa zmarła w dzieciństwie. Urodziłem się w szkole w Bielsku, koło Strzelna. Ojciec był nauczycielem i kierownikiem tamtejszej szkoły - wspomina ksiądz Andrzej Trzemżalski. – Gdy miałem niespełna 4 lata, w 1939 roku zmarła moja mama. W 1942 roku ojciec ożenił się po raz drugi, z wdową, mieszkanką Strzelna i wraz z nim przeprowadziłem się do tego miasta. Wówczas zyskałem przyrodniego brata – rówieśnika – Konrada.
Więcej czytaj w "Tygodniku Wągrowieckim"

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: