Ratownicy z Koła, Turku i Szamotuł nadal walczą o kontrakty. Dyrektorzy wszystkich trzech szpitali złożyli odwołania od decyzji poznańskiego NFZ, który odrzucił ich zastrzeżenia do konkursu na usługi ratownictwa ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ratownicy z Koła, Turku i Szamotuł nadal walczą o kontrakty. Dyrektorzy wszystkich trzech szpitali złożyli odwołania od decyzji poznańskiego NFZ, który odrzucił ich zastrzeżenia do konkursu na usługi ratownictwa medycznego. NFZ stwierdził, że wszystkie podmioty były równo traktowane, a sam konkurs przeprowadzono zgodnie z przepisami.

Przypomnijmy, że od 1 marca część powiatów kolskiego i turkowskiego obsługuje pogotowie z Konina, a szamotulski – prywatna firma. Wprowadziło to pewne zamieszanie, zwłaszcza w powiadamianiu o wyjazdach, bo dotychczasowe tereny obsługiwane przez jedno pogotowie zostały podzielone pomiędzy dwa podmioty, a numer alarmowy został przełączony na Konin.
- Efekt jest taki, że jesteśmy wysyłani nie tam, gdzie jest zgłoszenie. Ja sam tego doświadczyłem. Koniński CPR wysłał mnie do Olszówki, ale się okazało, że to była Olszówka w powiecie turkowskim, a nie kolskim – skarży się Tomasz Ignaczewski, pełniący obowiązki dyrektora szpitala w Kole. - Wojewoda mówi o pilotażu w Małopolsce, że jeden CPR na województwo starczy. Myślę, że „pilotaż” na Wielkopolskę już zrobiliśmy i widać, że CPR w Koninie nie daje sobie rady z trzema powiatami.

Przegrane szpitale nie składają broni. Pomocy szukają teraz w Warszawie. Dyrektorzy lecznic i starosta szamotulski rozmawiali z wiceministrem zdrowia Markiem Twardowskim, Jackiem Paszkiewiczem, prezesem NFZ oraz minister Ewą Kopacz. - Wszystko jest na dobrej drodze. Mamy nadzieję, że nasze odwołanie zostanie uwzględnione – mówi Tomasz Ignaczewski. - Prezes NFZ i Ministerstwo Zdrowia przyglądają się sytuacji, jaka powstała po 1 marca. I nie są zadowoleni z tego bałaganu.
Prezes NFZ ma 30 dni na ustosunkowanie się do odwołań szpitali. Jeśli przyzna rację skarżącym, konkurs zostanie unieważniony. Jeśli nie – ratownikom pozostaje odwołanie się do sądu administracyjnego.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!