Kilka dni temu około 21.20 na ul. Kaliskiej patrol policji próbował zatrzymać do kontroli kierowcę seata ibizy, który poruszał się bez świateł mijania i nie zareagował na znaki dawane przez policjantów do zatrzymania ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Kilka dni temu około 21.20 na ul. Kaliskiej patrol policji próbował zatrzymać do kontroli kierowcę seata ibizy, który poruszał się bez świateł mijania i nie zareagował na znaki dawane przez policjantów do zatrzymania się. Zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Na ul. Niesiołowskiego kierujący seatem stracił panowanie nad kierownicą i stoczył się do rowu. Był tak pijany , że nie mógł o własnych siłach opuścić pojazdu ani dmuchać w probież. Kilka minut wcześniej na ul. Krzyżowej doprowadził do kolizji z innym samochodem. Od 23-letniego mieszkańca Pleszewa pobrano krew do badań. Wraz z pasażerem trafił najpierw do szpitala, a następnie do policyjnej izby zatrzymań. Sprawa trafiła do sądu. 

W tym roku pleszewscy policjanci zatrzymali na drogach 23 nietrzeźwych kierowców. W styczniu ośmiu, w lutym już 14. Pora dnia nie ma w tym przypadku znaczenia.  Ostatnio drogówka zatrzymała kierowcę samochodu, który o 9 rano miał w organiźmie dwa promile.O godzinie 04.50 w miejscowości Tomice 52-letni mieszkaniec gm. Czermin kierujący daewoo tico nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy opla. W wyniku zderzenia uszkodzone zostały oba auta a trzy osoby trafiły do szpitala. Jak się okazało kierujący samochodem daewoo tico ,był pod wpływem alkoholu i miał w wydychanym powietrzu 0,14 promila. Policjanci zatrzymali kierowcy daewoo prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu.

Okazuje się, że płeć też nie gra roli. W Dzień Kobiet 23-letnia mieszkanka Chorzewa Marta G. wracała pijana swoim samochodem z babskiej imprezy. Zatrzymana przez policjantów do kontroli ,,wydmuchała’’ 2,24 promila.
Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Grozi za to kara pozbawienia wolności do dwóch lat, wysoka grzywnai utrata prawa jazdy nawet do 10 lat. Kierowca przyłapany na prowadzeniu auta w stanie nietrzeźwości, otrzymuje skierowanie na badanie lekarskie i psychologiczne. A jeżeli traci prawo jazdy, musi potem zdawać egzamin.  - Rozpędzony samochód kierowany przez pijaka ma zdolność zabijania nie mniejszą niż karabin maszynowy - przestrzega kierownik regeratu ruchu drogowego KPP w Pleszewie nadkom. Marek Chmiel.


Samochodami po pijanemu kierują bez wyjątku osoby starsze, młodesze, kobiety i mężczyźni, biznesmeni a nawet radni. Podczas dożynek powiatowych w Dobrzycy przedsiębiorca z Taczanowa był tak pijany, że próbował sforsować policyjną zaporę. W porę nieszczęściu zapobiegli policjanci z drogówki. W Choczu, (o czym pisaliśmy w ,,Gazecie Pleszewskiej’’), po sesji jeden z radnych spowodował kolizję drogową i próbował ukryć całą sprawę, wmawiając policjantom, że auto prowadziła córka.Podczas niedawnej sesji rady gminy, radny zrezygnował z mandatu, tłumacząc się ,,problemami rodzinnymi’’. Nieoficjalnie wiadomo, że powodem rezygnacji była właśnie ta sprawa. Radny Michał A. dobrowolnie poddał się karze, tym samym przyznając się do winy. Zresztą i tak musiałby zrzec się mandatu.


Po pijanemu prowadzą auta także osoby z wyższych ,,sfer’’ jak było w przypadku europosła Witolda T. Jego proces toczy się aktualnie przed ostrowskim sądem Spektakularna sprawa europosła może się jednak skończyć jeszcze zanim zapadnie wyrok, bowiem przestępstwo może ulec przedawnieniu. Prawie dziesięć lat temu jechał autem pijany pod ,,prąd’’ jedną z ostrowskich ulic. Zatrzymany przez policjantów obrzucił ich stekiem wyzwisk i zasłaniał się imunitetem poselskim. Teraz nie stawia się na rozprawy, usprawiedliwiając się kiepskim zdrowiem i przesyła do sądu zwolnienia lekarskie.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!