25. Memoriał Piłkarski Józefa Goli w Koźminie Wlkp. [ZDJĘCIA + FILM]

Przemysław Bochna
W sobotę, 22 lipca, na boisku w Koźminie Wlkp. odbył się jubileuszowy 25. Memoriał Piłkarski śp. Józefa Goli. Mecze stały na wysokim poziomie

W tym roku w turnieju zmierzyły się cztery drużyny – KKS Biały Orzeł, Grom Golina, KS Astra Krotoszyn oraz KS Piast Kobylin.

W pierwszym eliminacyjnym meczu drużyna gospodarzy zmierzyła się z Gromem Go-lina. Spotkanie było demonstracją siły orłów, które wyszły na prowadzenie i skutecznie podwyższały wynik do 3:0. Drużyna gości nie mogła znaleźć recepty na koźminian i wynik utrzymał się do końca spotkania co równocześnie oznaczało finał dla gospodarzy oraz mecz o 3. miejsce dla Gromu.

Drugi mecz okazał się chyba najbardziej emocjonującym widowiskiem tego popołudnia. Od niespodziewanego ataku zaczęli kobyliniacy szybko zdobywając pierwszą bramkę i dezorientując przeciwnika. Astra ani przez chwilę nie pozostała dłużna Piastowi. Utracona bramka uskrzydliła krotoszyńskich piłkarzy i już niedługo na tablicy oglądać mogliśmy remis. Taki stan meczu, mimo wielu spektakularnych ataków obu drużyn dotrwał ostatniej minuty meczu. Teraz o awansie do finału zadecydować miały rzuty karne. Lepsi okazali się piłkarze z Kobylina. Astrze pozostało walczyć o 3. miejsce.

W meczu o brąz w pierwszej połowie na boisku było widać dominację Gromu Golina, której nie potrafili zamienić tego na bramki. W drugiej połowie mimo prawdziwego oblężenia jakie trwało pod bramką Astry szczęście było po stronie naszych. Faul. Karny i brąz dla Astry stał się faktem po skończonej potyczce.

W meczu finałowym Biały Orzeł rozpoczął od szybkiej ofensywy, która po pierwszej połowie zaowocowała pierwszym golem. Gra KS Piast Kobylin całkowicie przestała się układać. Piłkarze często gubili piłkę, ich podania były niecelne i w głównej mierze dzięki własnym błędom pod koniec pierwszej połowy przegrywali już 3:0. Druga połowa rozpoczęła się zmianą taktyki. Piastowi udało się strzelić gola honorowego. Mecz zakończył się jednak wynikiem 5:1 a koźmińska ekipa została po raz trzeci zwycięzcą turnieju o puchar Józefa Goli.