Dziś ma 95 lat. Z utęsknieniem wraca jednak do lat młodości, gdy służył w marynarce śródlądowej. Mundur przechowuje niczym relikwię. Ubierając mundur trzeba wyglądać godnie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dziś ma 95 lat. Z utęsknieniem wraca jednak do lat młodości, gdy służył w marynarce śródlądowej. Mundur przechowuje niczym relikwię.

Ubierając mundur trzeba wyglądać godnie. To nie byle jaki strój – przyznaje przeglądając się w lustrze Eugeniusz Jakowlew z Wągrowca. - To oryginalny mundur. Nie jakaś replika – dodaje. Przechowuje go w swoim mieszkaniu niczym prawdziwą relikwię. Marynarka wisi równo na wieszaku w szafie. Czapka schowana jest w specjalnym woreczku foliowym, aby się nie zabrudziła. W mieszkaniu jednej z kamienic przy ulicy Gnieźnieńskiej sporo jest innych pamiątek związanych z wojskiem, są liczne zdjęcia, nie brakuje także książek, opowiadających o drugiej wojnie światowej.
Więcej czytaj w "Tygodniku Wągrowieckim"

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!