Radny Jan Urbański. Zamierza namówić internautów aby swoje kamerki internetowe skierowali na ulice Konina. W czerwcu uruchamia portal o bezpieczeństwie w mieście.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Radny Jan Urbański. Zamierza namówić internautów aby swoje kamerki internetowe skierowali na ulice Konina. W czerwcu uruchamia portal o bezpieczeństwie w mieście.

W Koninie są na ulicach 24 kamery, którymi administruje Straż Miejska. Do tego kilkadziesiąt kamer przy bankach, sklepach, firmach. Radny Jan Urbański ma prosty pomysł aby zwiększyć ilość kamer. Twierdzi, że tam gdzie jest monitoring nie dochodzi do przestępstw. - W domach wiele osób ma kamery internetowe, chcę ich namówić aby na noc kierowali je z okien na ulice. Obraz będzie widoczny na portalu – powiedział Jan Urbański.

Radny zamierza w połowie roku uruchomić portal www.bezpieczny.konin.pl, na którym będą nie tylko obrazy z kamer ale również pełnić będzie rolę forum. - Będą fora na różne tematy, moderatorem będzie osoba z policji lub straży miejskiej. Będzie można zgłaszać sprawy związane z bezpieczeństwem w mieście – mówi radny Urbański.

Według policji pomysł na wykorzystanie kamer internautów może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa, ale inicjatywa musi być zgodna z prawem. - W grę wchodzi poszanowanie prawa do prywatności. Jednak jeśli wszystko będzie prowadzone zgodnie z prawem to pomysł może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w mieście, szczególnie jeśli chodzi o zwalczanie przestępczości pospolitej – powiedziała Renata Purcel – Kalus, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Zdaniem Renaty Purcel – Kalus, funkcjonariusze wykorzystują zapisy z kamer przemysłowych. - Zdarzało się, że dzięki zapisowi z kamer na budynkach użyteczności publicznej udało się nam wykryć sprawców przestępstw – twierdzi Renata Purcel-Kalus.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!