Od wieków w Budziejewku pod Mieściskiem wierni procesją prowadzą kapłana do kamienia, z którego jak niegdyś święty Wojciech, głosi on swe nauki. W sobotę i niedzielę wierni Archidiecezji Gnieźnieńskiej uroczyście ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Od wieków w Budziejewku pod Mieściskiem wierni procesją prowadzą kapłana do kamienia, z którego jak niegdyś święty Wojciech, głosi on swe nauki.

W sobotę i niedzielę wierni Archidiecezji Gnieźnieńskiej uroczyście obchodzili odpust św. Wojciecha. Uroczystości szczególny przebieg mają w Gnieźnie, gdzie w katedrze przechowywane są relikwie świętego. W ich cieniu, od wieków w Budziejewku koło Mieściska w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha odbywa się także msza św. odpustowa, a po jej zakończeniu wierni procesją prowadzą kapłana do kamienia, z którego jak niegdyś święty Wojciech, głosi nauki. Tradycja mówi, że nauki z kamienia może głosić tylko kapłan – kaznodzieja z innej parafii; nie może to być miejscowy ksiądz.
Więcej czytaj w "Tygodniku Wągrowieckim"

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!