Nauczyciele, którzy stracili pieniądze w kasie zapomogowo - pożyczkowej będą walczyć o odzyskanie funduszy. Sprawa dotyczy prawie 200 pedagogów z 11 szkół na terenie gminy Kramsk. Z kasy zginęło co najmniej 136 tys.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nauczyciele, którzy stracili pieniądze w kasie zapomogowo - pożyczkowej będą walczyć o odzyskanie funduszy. Sprawa dotyczy prawie 200 pedagogów z 11 szkół na terenie gminy Kramsk.

Z kasy zginęło co najmniej 136 tys. zł. Szacuje się, że składki znikały w latach 2000 - 2007. Średnio każdy z członków kasy stracił około 4 tys. zł. - Kiedy poszłam na emeryturę i chciałam odzyskać wkład, to okazało się, że kasa jest pusta - żali się jedna z nauczycielek.

Jednak Prokuratura Rejonowa w Koninie sprawę umorzyła ze względu na brak sprawców. Zażalenie na decyzję prokuratury mają złożyć członkowie komisji rewizyjnej i opiniującej pożyczki. Wiadomo, że dostęp do konta bankowego miały tylko dwie osoby. Pedagodzy rozważają więc także skierowanie sprawy do sądu z powództwa cywilnego.

Praca kasy jest zawieszona, nie są przyjmowane także spłaty. Zaginęła także część dokumentacji, nie wiadomo dokładnie ile pieniędzy zostało wypłaconych. Są podejrzenia, że były robione wypłaty na fikcyjne osoby.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!