Producenci telewizyjnego serialu „Ranczo” przyjęli propozycję mieszkańców Rumina. Najprawdopodobniej już niedługo filmowe Wilkowyje staną się ich partnerską wsią.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Producenci telewizyjnego serialu „Ranczo” przyjęli propozycję mieszkańców Rumina. Najprawdopodobniej już niedługo filmowe Wilkowyje staną się ich partnerską wsią.

- Mamy ustne zapewnienie, że umowa zostanie zawarta. Chcieliśmy, żeby doszło do tego jeszcze w tym tygodniu. Niestety będziemy musieli poczekać – mówi Mariusz Ciszak, pomysłodawca akcji.
Ruminianie kilka tygodni temu wysłali specjalne pismo do producentów popularnego serialu. Poza opisem i historią sołectwa zaproponowali nagranie w ich miejscowości części odcinka „Rancza”.
Oprócz tego planują też ufundować i po podpisaniu umowy o współpracy dwóch miejscowości odsłonić symboliczną ławkę poświęconą miejscowym myślicielom.
We wsi stoi już jedna ławka, na której jak twierdzą ruminianie dzieją się ciekawsze rzeczy niż w serialu. - Można na niej spotkać barwniejsze od filmowych osobowości – mówi Zbigniew Tarłowski ze Związku Młodzieży Wiejskiej w Ruminie.

Mieszkańcy podkonińskiej wsi mają też nadzieję, że uda im się zorganizować piknik z aktorami grającymi w „Ranczo”. - Rozmowy dotyczące terminu spotkania trwają. Myślę, że dojdzie do niego w sierpniu, czyli podczas obchodów Dni Rumina – mówi Ciszak.
To pierwszy pomysł ruminian, który ma szansę na realizację. Mieszkańcy wsi cały czas czekają jeszcze na odpowiedź od Madonny. Zgodnie z ich planem, amerykańska artystka miałaby zostać honorową obywatelką Rumina. W wysłanej do piosenkarki nominacji, zamieścili ciekawostki dotyczące ich wsi oraz projekt specjalnie na tę okazję powstającej kryształowej gwiazdy. Nie zabrakło przy tym oryginalnego pomysłu na przekonanie Madonny. Jeśli wokalistka przyjmie ich propozycję, stanie się dumną właścicielką ara ziemi we wsi.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!