Bieg im. Marka Stefaniaka w Rożnowicach [ZDJĘCIA]

Jakub Przybysz
II Bieg im. Marka Stefaniaka w Rożnowicach
II Bieg im. Marka Stefaniaka w Rożnowicach JAP
Wojciech Grabiński wygrał II Bieg im. Marka Stefaniaka w Rożnowicach. Rogoźnianin pokonał liczącą 10 km trasę w czasie 00:38:00

W sobotnie przedpołudnie lasy rożnowickie wypełniły się biegaczami i zawodnikami Nordic Walking. Punktualnie o godzinie 11:00 z terenu ośrodka Monar w Rożnowicach na liczącą 10 km trasę wyruszyli biegacze, zaś chwilę po nich na dystansie 5 km zmierzyli się kijkarze. Zwycięzcą głównego biegu został Wojciech Grabiński z Rogoźna, który dobiegł na metę w czasie 00:38:00. Jako drugi trasę pokonał Witold Sobczak z Poznania z czasem 00:38:30, trzeci był natomiast Maciej Adamczyk z Obornik z wynikiem 0038:44. Wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Andersohn z Obornik, która linię mety przekroczyła z czasem 00:48:06.

Tradycyjnie nie zapomniano też o atrakcjach dla najmłodszych sportowców, którzy również mogli spróbować swoich sił w mini biegu, odbywającym się na terenie ośrodka. Tu zwycięzcą był każdy z uczestników.

Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej wieloletniemu dyrektorowi ośrodka w w Rożnowicach i zarazem patronowi biegu - Markowi Stefaniakowi, której dokonała jego córka Marta Stefaniak-Łubianka, pełniąca obecnie obowiązki dyrektora ośrodka.