Dwadzieścia osób wzięło udział w turnieju paintball, który odbył się w miniony weekend. Jedno państwo podzielono na dwie strefy konfliktu i tak Czerwoni (Armia Północ) walczyli z białymi (Armia Południe).

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dwadzieścia osób wzięło udział w turnieju paintball, który odbył się w miniony weekend. Jedno państwo podzielono na dwie strefy konfliktu i tak Czerwoni (Armia Północ) walczyli z białymi (Armia Południe).
Organizatorem zabawy był Tomasz Krupienko, 23-letni właściciel firmy „Relax”.
– To spełnienie moich marzeń – prezyznaje. – Od dzieciństwa interesowałem się militariami i wszelkimi pokrewnymi tematami.
Tereny, na których odbywają się bitwy położone są w miejscowości Nadolnik w gminie Szamocin. Młody przedsiębiorczy Tomasz posiada też niezbędne wyposażenie dla 20 graczy (uczestników) paintballu. Oprócz markera (pistolet ) i zapasu „amunicji” w podstawowej liczbie 100 kulek, każdy otrzymuje oddzież ochronną, której najważniejszym elementem jest maska ochronna na twarz.
Później wszystko odbywa się według ustalonego scenariusza, ustalonych zasad bezpieczeństwa. A wygrywa ta drużyna, która zdobędzie flagę przeciwnika.
W czasie gry dużo się chodzi, skrada, czasami czołga, kuca, klęczy, dlatego dobrze mieć choć trochę kondycji i ogólnej sprawności fizycznej. A poza tym trzeba się dobrze bawić.
– Uczestniczyłem w tej imprezie pierwszy raz, ale będą to dla mnie niezapomniane chwile – mówi Marek. – Myślę już o następnej imprezie, w której znów wezmę udział.
Niektórzy uczestnicy przyznają, że pierwszy wypad na taką zabawę to nie jest „pestka”.
– Za pierwszym razem przez cały tydzień miałem ogromną tremę – wyznaje Rafał, który już drugi raz brał udział w „bitwie” w Nadolniku.
Czego obawiają się nowicjusze? Przede wszystkim bólu!

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!