Poruszył środowisko chodzieskie materiał, który ukazał się najpierw w Teleskopie, a później był powtórzony w ogólnopolskich wiadomościach. Wynikało z niego, że samochody służbowe Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Poruszył środowisko chodzieskie materiał, który ukazał się najpierw w Teleskopie, a później był powtórzony w ogólnopolskich wiadomościach. Wynikało z niego, że samochody służbowe Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży mogą dziennie pokonywać zaledwie 3 kilometry. Generalnie więc nie mogą jeździć wcale.
A ponieważ rzeczywiście, w ostatnim czasie w mieście widać jakby częściej piesze patrole, można było odnieść wrażenie, że coś jest na rzeczy.
Wielu mieszkańców z niedowierzeniem więc słuchało:
– To aż tak jest źle – mówili.
Policjanci poczuli się zaś urażeni, a komendant Krzysztof Szafer nie krył rozdrażnienia w czasie sesji Rady Powiatu Chodzieskiego, która odbyła się we wtorek.
– Nasza policja osiąga jedne z lepszych wyników wykrywalności - mówił. – Funkcjonujemy i będziemy funkcjonować normalnie. Nie ma żadnych powodów do obaw.
Rzecznik prasowy KPP w Chodzieży Jarosław Górski twierdzi zaś:
– Reportaż, który ukazał się 24 marca w lokalnym programie „Teleskop” nie był oparty na faktach. Jego autorzy, prawdopodobnie, nie zweryfikowali swojej wiedzy co miało bezpośrednie przełożenie na rzetelność przekazu. Przez to społeczność lokalna i nie tylko, została wprowadzona w błąd i może odczuwać bezzasadny niepokój.
W Komendzie Powiatowej Policji policzono więc kilometry jakie pokonały służbowe auta. Okazuje się, że od początku roku do 24 marca przejechały ono łącznie 90 tysięcy km. Średnio jeden pojazd służbowy KPP w Chodzieży, w marcu przejechał dziennie 63,7 km.
Jednocześnie komendant powiatowy przyznał na sesji, że pewne oszczędności są wskazane. Na przykład w okresie nocnym Chodzież mogą pilnować dwa patrole, w tym jeden powinien być pieszy. Komendant wydał polecenie bardziej racjonalnego użytkowania samochodów, na przykład zalecił łączenie wyjazdów w kilku sprawach oraz wykorzystanie patroli pieszych w miejscach i czasie gdzie jest to zasadne. Jak zapewnia rzecznik Górski, komendant nie przekazywał policjantom poleceń, z których wynikałoby, że pojazd może przejechać dziennie tylko 3 km.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!