Po kilku miesiącach pracy Prokuratura Rejonowa w Chodzieży przedstawiła dwadzieścia zarzutów Piotrowi H., byłemu zastępcy burmistrza Szamocina. Wszystkie zarzuty dotyczą przywłaszczenia mienia – a konkretnie ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Po kilku miesiącach pracy Prokuratura Rejonowa w Chodzieży przedstawiła dwadzieścia zarzutów Piotrowi H., byłemu zastępcy burmistrza Szamocina. Wszystkie zarzuty dotyczą przywłaszczenia mienia – a konkretnie pieniędzy należących do Klubu Sportowego Sokół Szamocin.
Podejrzany Piotr H. został też już przesłuchany, ale nie przyznaje się do winy.
Przypomnijmy, sprawa ujrzała światło dzienne latem ubiegłego roku, wówczas o podejrzeniu popełnienia przestępstwa prokuraturę zawiadomił burmistrz Eugeniusz Kucner. Stało się to po tym, jak jego zastępca pełniący obowiązki także prezesa KS Sokół, nie potrafił rozliczyć się z pieniędzy, które gmina przelewała na funkcjonowanie klubu.
Prokuratura wszczęła dochodzenie.
– Piotr H. podejrzany jest o to, że od marca 2007 roku do 16 maja 2008 roku pobierał z kasy klubu pieniądze, przy czym posługiwał się także podrobionymi czekami – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.
Ile zdaniem prokuratury zabrał pieniędzy Piotr H.? Okazuje się, że w ciągu tych miesięcy przywłaszczył sobie trochę ponad 118 tysięcy złotych. Jak wynika z analizy dokumentów , Piotr H. wypłacał pieniądze czasem raz w miesiącu, innym razem częściej. Jednorazowo pobierał od 500 złotych do 17 tysięcy złotych.
Prokuratura zastosowała wobec podejrzanego poręczenie majątkowe. Piotr H. wnioskował o zmianę tego środka zapobiegawczego na inny – na dozór policyjny.
W ubiegłym roku klub był na skraju bankructwa. Dzięki wielkiej determinacji nowego prezesa Jacka Soforka pozostał w grze. Kiedy rozmawialiśmy z J. Soforkiem pod koniec ubiegłego roku, mówił o zadłużeniu klubu, pustej kasie i ponurej atmosferze. Obecnie jednak Sokół nadal gra w okręgówce i zajmuje w tabeli, drugie miejsce.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!