Tomasz G., protegowany starosty śremskiego, zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego za branie łapówek. Potwierdzamy, że pan doktor został zatrzymany dziś obok czterech innych osób – powiedziała nam ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tomasz G., protegowany starosty śremskiego, zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego za branie łapówek.

Potwierdzamy, że pan doktor został zatrzymany dziś obok czterech innych osób – powiedziała nam w środę (18 marca) Bogumiła Tarkowska, naczelnik wydziału przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Łodzi. Tomasza G. zatrzymano, w którymś z jego pięciu mieszkań w Poznaniu. – Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone od 2007 roku. Zarzuty przedstawiono już 32. osobom – wyjaśniała prokurator.

– Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w związku z ogłaszanymi przetargami, a następnie przeprowadzanymi konkursami na dostawę sprzętu medycznego, odczynników laboratoryjnych do poszczególnych placówek służby zdrowia – mówiła o przedmiocie postępowania, w związku z którym zatrzymano szefa lecznicy. Naczelniczka wyjaśniła, że chodzi o przyjmowanie korzyści majątkowych czyli, po prostu łapówek.

– Dotyczy to okresu, kiedy pracował w Śremie – powiedziała Bogumiła Tarkowska. Nie chciała podać kwot, jakie miały trafić za korzystne zamówienia do kieszeni szefa Szpitala w Śremie. RMF FM podało, że chodziło o kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych i że Tomaszowi G. postawiono zarzuty.

WIĘCEJ W PAPIEROWYM WYDANIU TYGODNIKA ŚREMSKIEGO

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!