Galeria zdjęć komunijnych

Mali parafianie kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach przystąpili do pierwszej Komunii Świętej. Radość, podenerwowanie i nadzieja - takie emocje widać było w oczach dzieci przyjmujących święty sakrament

Uroczysty dzień Komunii, jest największą mą radością. Jezus żywy w moim sercu, dziś objawił miłość swą - słowa tej piosenki religijnej w niedzielę rozbrzmiały w kościele parafialnym pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. To tam po raz pierwszy sakrament Komunii Świętej przyjęły dzieci ze szkoły podstawowej numer 4 imienia UNICEF w Obornikach.

Biała alba, świeca, różaniec i czyste serce gotowe przyjąć Jezusa Chrystusa. Niedzielna uroczystość Pierwszej Komunii Świętej przebiegła w bardzo podniosłej atmosferze. Przejęte i podekscytowane dzieci zasiadły w pierwszych ławkach. W kolejnych ich rodzice i najbliższa rodzina, którzy bacznie obserwowali malujące się na twarzach, przyodzianych w białe stroje swoich pociech, emocje.

Dzieci do przyjęcia Jezusa do swojego serca przygotowywały się długie miesiące. Katecheci oraz ksiądz proboszcz Zbigniew Urny skrupulatnie tłumaczyli im tajemnicę tego wydarzenie. Bo to nie prezenty, goście i przyjęcie są ważne, a możliwość bezpośredniego obcowania młodego człowieka z Panem Bogiem.
∨ Czytaj dalej

Więcej na temat

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię