Komunikacja pojedzie do Rogoźna

Od czerwca busy obornickiej komunikacji miejskiej mają kursować do Rogoźna. Burmistrzowie obu gmin prowadzą już od dłuższego czasu rozmowy w tej sprawie

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Jeżdżą już do Szamotuł, odwożą pasażerów do Murowanej Gośliny, teraz pojadą także do Rogoźna. Mowa o biało-czerwonych busach komunikacji miejskiej. Władze Rogoźna i Obornik rozważają możliwość połączenia komunikacyjnego pomiędzy miastami.

- Chcemy zlecić realizację tego zadania gminie Oborniki. Umowa z przewoźnikiem jest sformułowana w oparciu o liczbę przejechanych kilometrów. Dlatego nie powinno być problemu z uruchomieniem kursów między gminami, bowiem mieścimy się we wskazanej w dokumencie liczbie - informuje Bogusław Janus, burmistrz Rogoźna.

Pierwszy kurs busów z Obornik do Rogoźna ma się odbyć na początku czerwca. Jednak wcześniej samorządowcy muszą dojść do porozumienia w kilku kwestiach, dotyczących godzin kursów, trasy, oraz ceny za bilet.
- Musimy się przede wszystkim zastanowić, którędy busy mają kursować. Rozwiązania są dwa: przez Parkowo lub przez Jaracz - zdradza burmistrz Rogoźna.

Busy między Rogoźnem a Obornikami mają kursować trzy razy dziennie. Dotychczas w budżecie zabezpieczono na ten cel 100 tys. zł. Pieniądze te będą przekazane w formie dotacji gminie Oborniki. Decyzje te mają zapaść na majowym posiedzeniu rady miejskiej w Rogoźnie.
∨ Czytaj dalej

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię