Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego w trybie pilnym, już dzień po tragedii w Kamieniu Pomorskim, zlecił przeprowadzenie kontroli w budynkach zbiorowego zamieszkania.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego w trybie pilnym, już dzień po tragedii w Kamieniu Pomorskim, zlecił przeprowadzenie kontroli w budynkach zbiorowego zamieszkania. Jak powiedział Jerzy Franczyszyn, pilski inspektor nadzoru, kontrole będą przeprowadzane razem ze strażakami, właśnie robiona jest lista obiektów.
– Sprawdzimy je pod względem technicznym i ochrony przeciwpożarowej – dodał.
W Pile jest 168 mieszkań socjalnych,. Nie znajdują się one jednak w specjalnych blokach, a przekształcane są w nie mieszkania komunalne, o najniższym standardzie, w zależności od potrzeb.
– Nasza polityka zawsze szła w tym kierunku, by nie tworzyć gett, w których zamieszkują najbiedniejsi – tłumaczy Jerzy Wołoszyński, wiceprezydent Piły.
Przy ul. Tucholskiej stoi jednak budynek, o podobnej konstrukcji, co w Kamieniu Pomorskim. Jest jednopiętrowy, zamieszkany przez 32 rodziny. Kiedyś spełniał rolę hotelu nauczycielskiego, dzisiaj zarządza nim pilskie TBS.
– W 2003 roku w budynku wymieniliśmy instalację elektryczną. W tym roku dociepliliśmy szczytowe ściany budynku i zdjęliśmy z nich eternit – mówi Remigiusz Dekarli, prezes TBS.
Na pierwszym piętrze mieszka pan Eugeniusz.
- Szkoda, że nie wymienili jeszcze ścian eternitowych w mieszkaniach i sufitów z dykty – mówi. – Ale jakby się paliło, to z pierwszego piętra przez balkon wyskoczę – komentuje.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!