W ostatni dzień kwietnia, w niewielkiej miejscowości Nadarzyce koło Bornego Sulinowa zaroiło się od policji. Najpierw nad wsią zaczął krążyć policyjny helikopter, później zjechało około 60 samochodów z których wysiedli ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W ostatni dzień kwietnia, w niewielkiej miejscowości Nadarzyce koło Bornego Sulinowa zaroiło się od policji. Najpierw nad wsią zaczął krążyć policyjny helikopter, później zjechało około 60 samochodów z których wysiedli policjanci CBŚ. Rozpoczęły się przeszukania domów.
– To było, jak łapanka. Legitymowali i zatrzymywali ludzi. Nie można było rozmawiać przez telefon, ani robić zdjęć – mówi mieszkanka Nadarzyc.
Policyjna operacja rozpoczęła się w chwili, gdy miało dojść do kolejnej transakcji amunicją. Mężczyźni wykorzystywali bliskie położenie poligonu wojskowego w okolicach Drawska i Bornego Sulinowa. Wyposażeni byli w profesjonalne wykrywacze metalu i rudy. Penetrowali poligony w poszukiwaniu niewybuchów. Znalezione bomby i pociski przewozili na teren swoich posesji, gdzie je rozcinali i wydobywali materiały wybuchowe. Policjanci znaleźli ponad 100 pocisków burzących, bombę lotniczą, granaty moździerzowe i ręczne oraz ponad tysiąc zapalników. Oficerowie śledczy są przekonani, że materiały te mogły trafiać do różnych grup przestępczych w Polsce i za granicą. Mieszkańcy wsi uważają, że zatrzymani są niewinni.
– Wpadli do mnie rano i celując w brzuch zapytali gdzie jest syn. Przesłuchiwali go jakieś 4 godziny, ciągle usiłując mu wmówić, że handluje materiałami wybuchowymi. Przeszukali całe nasze mieszkanie, wykorzystując policyjne psy. Powyrzucali wszystko z szafek. Nic nie znaleźli, ale syna i tak zatrzymali – mówi z płaczem matka chłopaka.
Policyjne samochody otoczyły wieś z trzech stron. Posterunki stały co kawałek, nawet kobiety idące do sklepu po zakupy, były legitymowane.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!