OBORNIKI - Sparta lepsza w derbach

Anita Nochowicz
Niedzielny mecz obornickich szczypiornistek z zespołem AZS AWF Poznań zakończył się znaczącą przewagą Sparty Oborniki – 32:21. Zawodniczki z Poznania tylko w pierwszej części spotkania były wstanie podjąć ...

Niedzielny mecz obornickich szczypiornistek z zespołem AZS AWF Poznań zakończył się znaczącą przewagą Sparty Oborniki – 32:21. Zawodniczki z Poznania tylko w pierwszej części spotkania były wstanie podjąć stosunkowo wyrównaną walkę z świetnie dysponowanymi oborniczankami.

Sukces zespołu z Obornik jest tym większy, że przed meczem zarówno trenerzy jak i zawodniczki mieli stosunkowo duże obawy. Trener Sparty - Tomasz Konitz nie był optymistycznie nastawiony do sobotniego spotkania, ponieważ kilka zawodniczek chorowało na grypę, a to mogło spowodowac negatywny wynik meczu.

Pierwsze bramki w tym spotkaniu zdobyły poznanianki. Jak zgodnie ocenili obserwatorzy zmagań, to właśnie one w pierwszych kilku minutach meczu grały lepiej. Reprezentantki akademii celnie trafiły do bramki gospodarzy dzięki wykorzystaniu rzutów karnych. Jednak spartanki, na szczęście dla obornickich kibiców, nie pozostały bierne i odpowiedziały trafieniami Jarysz i Cieśli. W ten sposób w dziesiątej minucie meczu był remis 4:4. Później oborniczanki zdecydowanie przejęły inicjatywę. Po celnych rzutach Niedzielskiej, Cieśli i Walkowiak w trzydziestej minucie gry prowadziły 15:13.

Druga połowa spotkania została zdominowana przez gospodarzy, czyli Spartę Oborniki. Skuteczna i konsekwentna gra oborniczanek, przy jednoczesnej bezradność akademiczek mogła zakończyć się tylko zwycięstwem drużyny z Obornik. W kolejnych minutach poznanianki ciągle traciły punkty, w 23 minucie przegrywały różnicą aż jedenastu bramek – 28:17. W końcowych minutach spotkania próbowały zmniejszyć duże straty, jednak w tę niedzielę nie potrafiły zdobyć przewagi nad dobrze grającymi szczypiornistkami z Obornik. Wynik meczu w ostatnich sekundach gry ostatecznie ustaliła bramka zdobyta przez Narożną.