Polscy policjanci pod każdym względem chcą być gotowi do planowanych na 2012 rok w Polsce mistrzostw Europy w piłce nożnej. Między innymi ze względu na Euro 2012 w komendach w całym niemal kraju organizowane są kursy ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Polscy policjanci pod każdym względem chcą być gotowi do planowanych na 2012 rok w Polsce mistrzostw Europy w piłce nożnej. Między innymi ze względu na Euro 2012 w komendach w całym niemal kraju organizowane są kursy językowe dla funkcjonariuszy. Chęć podniesienia swoich językowych kwalifikacji zgłosiły już setki stróżów prawa.Wśród komend wojewódzkich policji, które najszybciej zorganizowały takie szkolenia, jest gdańska KWP i KWP we Wrocławiu.

Policjanci z Wrocławia za kilka dni rozpoczną zajęcia. Zgłosiło się na nie ponad 500 chętnych, którzy będą mogli przez najbliższe dwa lata uczyć się jęz. angielskiego lub niemieckiego bezpłatnie. Pieniądze na ten cel dolnośląska KWP pozyskała bowiem ze środków Unii Europejskiej.

Według komendanta Jarosława Solińskiego [zanim zo-stał szefem KWP we Wrocławiu, dowodził KMP w Gdańsku - dop.red.] ważne jest przede wszystkim, aby policjanci byli w stanie nawiązać kontakt z potrzebującymi pomocy obcokrajowcami i udzielić im jej.Dzięki temu zmniejszy się dystans między policją i kibicami Euro 2012, a także zwiększy się efektywność pracy pod-czas tej imprezy polskich stróżów prawa.

Z kolei w Gdańsku policjanci kursy językowe rozpoczynają już na początku przyszłego tygodnia. Trwać będą 12 miesięcy.
- W poniedziałek ruszają pierwsze zajęcia. Komenda weszła w porozumienie z jedną ze szkół językowych działających na Pomorzu. Na pierwszy semestr zgłosiło się ponad 140 chętnych - opowiada Błażej Bąkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Funkcjonariusze, a także cywilni pracownicy policji dzięki tej umowie mogą za ułamek ceny rynkowej (300 złotych) uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego lub niemieckiego w czasie całego semestru. Wszyscy podzieleni zostaną pod kątem poziomu zaawansowania językowego w 10-osobowe grupy.
- Co prawda szkolenia nie zostały zorganizowane akurat z myślą o zbliżającym się Euro 2012, lecz zdobyta przez funkcjonariuszy praktyczna wiedza językowa z pewnością przyda się podczas mistrzostw - dodaje Bąkiewicz.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że podczas mistrzostw polscy policjanci będą musieli współpracować ze swoimi kolegami z innych krajów europejskich. Znajomość języków obcych jest w tym wypadku nieodzowna. Przyda się ona i tak, nawet jeśli Polska i Ukraina... stracą prawa do organizacji Euro 2012.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!