W sobotę, 16 maja najlepsi polscy specjaliści w kolarstwie górskim przyjadą ponownie do Bielawy, miejscowości cudownie położonej u podnóża Gór Sowich. Na starcie pojawią się także zawodniczki i zawodnicy z Czech, Rosji ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W sobotę, 16 maja najlepsi polscy specjaliści w kolarstwie górskim przyjadą ponownie do Bielawy, miejscowości cudownie położonej u podnóża Gór Sowich. Na starcie pojawią się także zawodniczki i zawodnicy z Czech, Rosji i Ukrainy. W Bielawie, mieście otwartym na rowerowe szaleństwa, czeka nas dwudniowa impreza, bowiem w niedzielę rozegrany zostanie Skandia Maraton Lang Team.


Oto co o drugiej edycji LTGP MTB pisze w portalu bikeWorld.pl Justyna Frączek, pierwsza triumfatorka GP MTB Czesława Langa z 1996 roku: - Przed rokiem Bielawa debiutowała i dobrze sprawdziła się jako miasto gościnne imprez Czesława Langa. Znów zapowiada się bardzo ciekawe widowisko dla kibiców, którzy będą mieli możliwość śledzenia zmagań zawodników praktycznie na całej rundzie. Trasa w terenie otwartym jest tak ułożona, że z jednego miejsca będzie można obserwować zaciętą walkę zawodniczek i zawodników. Wyścig będzie miał typowo olimpijski format i zostanie rozegrany na krótkiej, aczkolwiek ciężkiej pętli o długości 2,8 km. Z wykresu pionowego wynika, że zaraz po starcie będzie najdłuższy podjazd – 100 metrów przewyższenia na niespełna kilometrze, potem jeszcze dwa strome podjazdy.


Rok temu na trasie w Bielawie pod nieobecność reprezentacji Polski, zwyciężyła Karolina Kozela przed Anną Szafraniec oraz Tomasz Vokrovhlik wśród panów. W tym roku w pierwszej edycji w Szczawnie Zdroju najlepsi byli Vokrovhlik i Maja Włoszczowska. W Bielawie zapowiada się ciekawa walka Polaków z Czechami oraz dalszy ciąg prestiżowej rywalizacji Mai z Anią, które tydzień temu w Jeleniej Górze jechały przez większość wyścigu razem.Program zawodów – godziny wyścigów:


Młodzik 9:30 - 10:30
Młodziczka 9:30 - 10:15
Junior 10:30 - 12:00
Junior Młodszy 10:32 - 11:50
Elita (kobiety) 12:30 - 14:15
Juniorka 10:00 12:32 - 13:50
Juniorka Młodsza 12:32 - 13:35
Elita (mężczyźni) 14:30 - 16:30
Młodzieżowiec 14:30 - 16:15

Kolejne edycje Lang Team Grand Prix MTB 2009
Nałęczów 30 maja
Gdańsk 6 czerwcaWiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!