Przedszkole Słoneczny Świat w Obornikach

Przedszkole Słoneczny Świat w Obornikach (© JAP)

Rada Rodziców przedszkola Słoneczny Świat w Obornikach zarzuca dyrekcji nieprawidłowości w zarządzaniu placówką. Dochodzą kolejne oskarżenia

Przed dwoma tygodniami pisaliśmy o zarzutach rodziców dzieci z przedszkola Słoneczny Świat w Obornikach wobec dyrekcji placówki. Rada rodziców twierdzi, że pani dyrektor Iwona Uniejewska nie przestrzega przepisów oświatowych w zarządzanym przez siebie przedszkolu. Opiekunowie przedszkolaków doszukali się również szeregu innych nieprawidłowości.

Ich zdaniem na początku roku szkolnego pani dyrektor zamierzała wprowadzić do rady rodziców osobę, która nie zasiadała w „trójce” oddziałowej. Ponadto miała nie zabezpieczyć środków finansowych na organizację koncertu Filharmonii Pomysłów oraz przenieść pieniądze z wyprawek na przygotowanie Święta Piernika. O tych wszystkich błędach w funkcjonowaniu przedszkola zostali powiadomieni pracownicy urzędu miejskiego w Obornikach, którzy już od kilku tygodni przeprowadzają w placówce szczegółową kontrolę.

Po publikacji artykułu, na naszej stronie internetowej ukazały się komentarze, mówiące o kolejnych nieprawidłowościach, do których ma dochodzić w placówce. Ponadto do magistratu wpłynął drugi już anonimowy list. Wynika z niego, że pracownicy oraz dyrekcja jedzą w przedszkolu posiłki, które są przygotowywane przez kucharki specjalnie dla nich.

- Rzeczywiście zostaliśmy poinformowani o takich praktykach w przedszkolu. Jednak czy rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce ma wykazać przeprowadzana przez naszych pracowników kontrola - wyjaśnia Krzysztof Nowacki, rzecznik prasowy urzędu miejskiego w Obornikach.

Dyrektor przedszkola stwierdziła, że do zakończenia kontroli urzędników nie będzie komentować stawianych jej zarzutów.

Rodzice twierdzą także, że mają utrudniony kontakt z panią dyrektor, która organizuje spotkania, informując o nich zaledwie dzień wcześniej. Ponadto na drzwiach do gabinetu zamieszczona została informacja o pełnionych przez dyrekcję dyżurach, które zdaniem rodziców odbywają w czasie, kiedy oni są w pracy. - Rodzice domagają się przeprowadzenia kontroli twierdząc, że w przedszkolu nie są respektowane prawa oświatowe oraz nie ma komunikacji pomiędzy dyrektorem a Radą Rodziców - mówi Krzysztof Nowacki.

Komentarze (151)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gość (gość)

A czego oczekują rodzice? Dyrektor też ma godziny pracy - trudno, żeby p. dyrektor siedziała do wieczora i czekała na rodziców - szkoły i urzędy też działają w godzinach pracy zwykłych "śmiertelników" i nikt nie wymyśla jak ci rodzice... Będą chcieli przyjść, to znajdą czas.

gość (gość)

Teraz to dopiero będą "jaja" - Ciekawe kogo wybiorą na nowego Dyrektora, a może "Panią Dyrektor" :), jak wybiorą to się wam kochani rodzice oczy otworzą - to była tylko gra pozorów :)

gość (gość)

Teraz dopiero wiem dlaczego moje dwa wnuki w 2012r. nie chciały chodzić do tego przedszkola /panie nauczycielki/!!!!!

dula (gość)

Moje dziecko chodzi do tego przedszkola i nie zauważyłam złego traktowania przez Panie czy P.Dyrektor. Nigdy też nie skarżyło się.Każda nagonka ma jakiś cel.Dziwne jest dla mnie to,ze jeśli tak złe działo się wcześniej w przedszkolu to było cicho.. a teraz odkąd wybrano nową przewodnicząca R.R. TO WIELKI SZUM . Jak już ktoś wcześniej napisał kazdy kij ma dwa końce

gość (gość)

No to jak? Szanowni rodzice z paczki pani J. i pani Ż. opluli już wszystkich, których chcieli? Co taka cisza? Znudziło się wam? No dawać, dawać - już całe Oborniki śmieją sie z tej waszej rady brrrrodziców he he he

rodzic (gość)

pani dyrektor nie ma prawa ingerować w radę rodziców, która działa przy przedszkolu. jeśli są jakieś wątpliwości w tym zakresie - zapraszam po wykladnie prawną do kuratorium oświaty. To, co napisala obserwatorka jest rzeczywiście tylko spostrzeżeniem, nie mającego poparcia w przepisach

0bserwatorka (gość)

RR jest to organ działający na terenie przedszkola , a za wszystkie organy działające na terenie przedszkola odpowiada dyrektor .na tym kończę spostrzeżenia ponieważ tego rozpędzonego pociągu nie da się zatrzymać.

gość (gość)

Rada Rodziców nie działa w tym przedszkolu poza kompetencjami, jakie jej przysługują, natomiast pani dyrektor bezprawnie wkracza w kompetencje Rady Rodziców i przekracza swoje.