Aż trudno uwierzyć, że jeszcze do niedawna myślano o likwidacji przedszkoli, że zamykano je. W tej chwili w Chodzieży działają 4 przedszkola, a w każdym jest po 125 miejsc. I to jest zdecydowanie za mało.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Aż trudno uwierzyć, że jeszcze do niedawna myślano o likwidacji przedszkoli, że zamykano je. W tej chwili w Chodzieży działają 4 przedszkola, a w każdym jest po 125 miejsc. I to jest zdecydowanie za mało.
W środę w Chodzieży ruszyły zapisy do przedszkoli, potrwają jeszcze dwa tygodnie. Niektórzy rodzice są jednak tak zdeterminowani, że już we wtorek w nocy ustawiali się przed chodzieskimi przedszkolami, by zapisać swoje pociechy na przyszły rok.
Okazuje się jednak, że to poświęcenie jest daremne, gdyż i tak dzieci do przedszkoli będzie przyjmować specjalna komisja. W środę przedszkola przeżyły prawdziwe oblężenie.
– Kiedy przyszłam o 6.30, rodzice już czekali w samochodach. Mówili, że przyjechali o godzinie 22 – opowiada dyrektor Przedszkola nr 3 Łucja Słowik.
Spora kolejka była także przed przedszkolem przy ulicy Łąkowej. Do godziny 10 dyrektor Agnieszka Stołowska zapisała 69 dzieci nie licząc tych, które już w latach poprzednich uczęszczały do placówki. W przedszkolu przy ulicy Bosej w godzinach rannych zapisano 50 dzieci, a w przedszkolu przy ul. Reymonta 150 dzieci, z tym że łącznie z dziećmi, które już tam uczęszczały.
Pierwszeństwo w dostępności do przedszkoli mają 6-latki, 5-latki oraz dzieci z rodzin wielodzietnych oraz dzieci rodziców, którzy mają orzeczenie o niepełnosp-rawności. W tej sytuacji najgorzej mają dzieci najmłodsze. Dyrektorzy przedszkoli przyznają, że rodzice są zawiedzeni i rozgoryczeni.
– Wiadomo, niania kosztuje, a ja chciałabym iść do pracy mam nadzieje, że uda mi się znaleźć miejsce – mówi mama trzyletniego Dawida.
Paulina Mańka zapisywała córeczkę Olę do przedszkola przy ulicy Bosej, wierzy również, że dla jej dziecka znajdzie się miejsce.
Najgorzej mają rodzice dzieci do 3 lat, od kiedy bowiem w Chodzieży nie ma żłobka, nie wiedzą w ogóle co robić z dziećmi.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!