Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już od 1 grudnia rozkład jazdy komunikacji gminnej ma ulec zmianie. To wynik zarówno pierwszych obserwacji wszystkich linii kursujących na naszym terenie, jak i wniosków, które wręcz hurtowo wpływają do magistratu

–Chcemy zmodernizować trasy głównie w zakresie godzin kursowania busów. Do tej pory otrzymaliśmy już ponad 150 maili i około 40 pism dotyczących chęci wprowadzenia zmian przez mieszkańców i poszczególne sołectwa – tłumaczy Piotr Woszczyk, wiceburmistrz Obornik.

W przyszłym miesiącu czekają nas więc nie tylko zmiany godzin kursów, ale również wymiana taboru na niektórych liniach. W dużej mierze będą one dotyczyć linii 25, na której został uwzględniony dodatkowy przystanek, Wargowo/Świerkówki PKP.

Władze gminy zamierzają na niej zlikwidować mało rentowne kursy (wypadnie pierwszy poranny i ostatni wieczorny), ale wprowadzą w zamian kurs mijany. Z kolei pasażerowie linii 26 mają zyskać większy autobus, ze względu na spore jej obłożenie.

Jak się dowiedzieliśmy wszelkie korekty muszą być jeszcze zatwierdzone przez przewoźnika, firmę Warbus. Nastąpi to najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!