Rozkład jazdy do korekty Busy już pojadą inaczej

Już od 1 grudnia rozkład jazdy komunikacji gminnej ma ulec zmianie. To wynik zarówno pierwszych obserwacji wszystkich linii kursujących na naszym terenie, jak i wniosków, które wręcz hurtowo wpływają do magistratu

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
–Chcemy zmodernizować trasy głównie w zakresie godzin kursowania busów. Do tej pory otrzymaliśmy już ponad 150 maili i około 40 pism dotyczących chęci wprowadzenia zmian przez mieszkańców i poszczególne sołectwa – tłumaczy Piotr Woszczyk, wiceburmistrz Obornik.

W przyszłym miesiącu czekają nas więc nie tylko zmiany godzin kursów, ale również wymiana taboru na niektórych liniach. W dużej mierze będą one dotyczyć linii 25, na której został uwzględniony dodatkowy przystanek, Wargowo/Świerkówki PKP.

Władze gminy zamierzają na niej zlikwidować mało rentowne kursy (wypadnie pierwszy poranny i ostatni wieczorny), ale wprowadzą w zamian kurs mijany. Z kolei pasażerowie linii 26 mają zyskać większy autobus, ze względu na spore jej obłożenie.

Jak się dowiedzieliśmy wszelkie korekty muszą być jeszcze zatwierdzone przez przewoźnika, firmę Warbus. Nastąpi to najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu.

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię