SPRAWADOKTORAG. 165 osób podpisało się pod listem skierowanym do rady powiatu w sprawie poparcia Tomasza G., dyrektora Szpitala w Śremie. – W lutym 2007 roku pan Tomasz G.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
SPRAWADOKTORAG. 165 osób podpisało się pod listem skierowanym do rady powiatu w sprawie poparcia Tomasza G., dyrektora Szpitala w Śremie. – W lutym 2007 roku pan Tomasz G. został powołany na stanowisko dyrektora naszego szpitala. W momencie przejęcia zarządzania szpitalem, kluczowym problemem była stagnacja organizacyjno - ekonomiczna oraz brak koncepcji na dalsze funkcjonowanie. Pan dyrektor wykorzystując swoją rozległą wiedzę menedżerską i talent organizacyjny w ciągu dwóch lat przeprowadził szeroka reorganizację szpitala połączoną z remontami, modernizacją i dosprzętowieniem – piszą pracownicy szpitala.
– Wykonaliśmy znaczący krok w kierunku przystosowania do standardów europejskich. Śmiałością i konsekwentnym działaniem zyskał pan dyrektor akceptację ze strony pracowników wszystkich szczebli – zapewniają pracownicy lecznicy podpisanych pod listem.
Swoje zaniepokojenie zaistniałym faktem wyraził również Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, Zakładowa Organizacja Związkowa przy Szpitalu w Śremie, składając list na ręce starosty Tadeusza Waczyńskiego. – Informujemy o dużych niepokojach personelu pielęgniarskiego i położniczego związanych z zawieszeniem dyrektora w pełnieniu tejże funkcji – piszą. – Niepokoje dotyczą całokształtu rozpoczętych i zaplanowanych prac modernizacyjnych a także zakresu działalności medycznych szpitala w najbliższej przyszłości – dodają związkowcy.
W liście można przeczytać, iż jego autorzy są przekonani, że dyrektor jest w pełni przygotowany, by realizować założony cel. Zawarto w nim też nadzieję, że rozpoczęte przez Tomasza G. prace będą kontynuowane.
Przypomnijmy, że decyzję o zawieszeniu dyrektora szpitala podjęła Prokuratura Krajowa w Łodzi. – Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w związku z ogłaszanymi przetargami, a następnie przeprowadzanymi konkursami na dostawę sprzętu medycznego, odczynników laboratoryjnych do poszczególnych placówek służby zdrowia – wyjaśniała w ubiegłym tygodniu Bogumiła Tarkowska, naczelnik wydziału przestępczości zorganizowanej prokuratury.
Na środowej sesji Rady Powiatu Śremskiego została, w związku z tym, przyjęta uchwała w sprawie: stanowiska w przedmiocie zawieszenia Tomasza G. w czynnościach dyrektora Szpitala w Śremie.
Wielu radnych również wyrażało poparcie dla doktora G. i pytało, czy jest możliwość, aby nie zawieszać dyrektora. Kiedy dowiedzieli się, że nie ma takiej szansy, ponieważ taką decyzję wydał prokurator, poprosili o kilkanaście minut przerwy na zastanowienie się. Ostatecznie uchwała została przegłosowana, z jednym głosem sprzeciwu.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!