„Młodzież zapobiega pożarom” - pod takim hasłem odbędzie się coroczny Ogólnopolski Test Wiedzy Pożarniczej skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Akcja ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Chcesz wziąć udział w teście i sprawdzić jaka jest Twoja wiedza na temat pożarnictwa? Na początek należy zgłosić się do eliminacji szkolnych lub do najbliższej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Osoby z najlepszym wynikiem zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu jakim jest finał gminny. Odbędzie się on w sobotę 23 lutego w świetlicy wiejskiej w Nowołoskońcu. Finał powiatowy zaplanowano na 23 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole.

Wszelką pomoc w zakresie wiedzy o pożarnictwie można pozyskać w internecie, po wpisaniu w wyszukiwarce hasła: OTWP. Zamieszczone są tam podstawowe hasła oraz przykłady testów obowiązujących w konkursie. Zakres tematyczny obejmuje: tradycje i historie straży pożarnych, umiejętności i przepisy z zakresu ochrony ludności, organizacje i zadania ochrony przeciwpożarowej, organizacje i zadania OSP, przyczyny oraz okoliczności powstania i rozprzestrzeniania się pożarów, organizacje i prowadzenie akcji ratowniczej, sprzęt ratowniczo – gaśniczy, instalacje i urządzenia przeciwpożarowe, zabezpieczenia przeciwpożarowe oraz zasady ewakuacji.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!