Dokładnie dziesięć lat temu reforma oświaty wymusiła na gminach stworzenie gimnazjów. 27 lutego 1999 roku Rada Miejska w Chodzieży powołała więc do życia Miejskie Gimnazjum, którego siedzibę przygotowano w budynku byłej ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dokładnie dziesięć lat temu reforma oświaty wymusiła na gminach stworzenie gimnazjów. 27 lutego 1999 roku Rada Miejska w Chodzieży powołała więc do życia Miejskie Gimnazjum, którego siedzibę przygotowano w budynku byłej szkoły podstawowej numer 2.
– Te dziesięć lat minęło, jak jeden dzień – mówi Jarosław Frankowski, dyrektor szkoły, który swoją funkcję pełni od samego początku.
Okrągła rocznica to przede wszystkim dobra okazja do wspomnień. Tak też było w ubiegły piątek w chodzieskim gimnazjum, do którego zaproszono wielu gości, aby wraz z nimi przypomnieć sobie początki. A posłużył do tego specjalnie przygotowany film, podczas którego niektórzy z uśmiechem przypomnieli sobie, jak to wtedy wyglądali.
W pierwszym roku funkcjonowania szkoły w 15 oddziałach uczyło się 326 gimnazjalistów, nad którymi opiekę sprawowało 33 nauczycieli. Dwa lata później uczniów było już 960.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!