Piłka nożna. Sparta Oborniki bez punktów w wyjazdowym spotkaniu z Zamkiem Gołańcz

Daria Przybysz
MKS Sparta Oborniki
W sobotę, 15 kwietnia piłkarze nożny Sparty Oborniki zmierzyli się w wyjazdowym meczu z Zamkiem Gołańcz. Mecz zakończył zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Sytuacja Oborniczan nie jest łatwa, aktualnie zajmują czternaste miejsce, które niestety jest miejscem spadkowym. Dlatego każde spotkanie jest niezwykle ważne i w każdym meczy Spartanie muszą szukać punktów. W Gołańczy faworytem byli oczywiście gospodarze, choć Sparta pomimo słabych wyników pokazała m.in. w pojedynku z Piastem Kobylnica, że walczyć potrafi. Potwierdziła to również w sobotnim meczu przeciwko Zamkowi.

Mecz był wyrównany i mógł się zakończyć zwycięstwem gości. Oborniczanie prowadzili po bramce Norberta Jabłońskiego w 42 minucie. Tak też zakończyła się pierwsza połowa. Niestety po wyjściu z szatni Zamek bardzo szybko wyrównał, strzelając później Sparcie kolejne dwie bramki ustalając wynik meczu.

Sparta jednak mogła wynik meczu odwrócić kilkakrotnie, jednak przynajmniej kilku stuprocentowych sytuacji nie wykorzystał Jabłoński. Kolejnym rywalem Sparty będzie Leśnik Margonin i będzie również mecz o sześć punktów.