Adrian Szymot zwycięzcą turnieju tenisa ziemnego

Administrator Oborniki.NaszeMiasto.pl
Adrian Szymot wygrał turniej o Puchar Komendanta Straży Pożarnej w Obornikach
Adrian Szymot wygrał turniej o Puchar Komendanta Straży Pożarnej w Obornikach Archiwum prywatne
Adrian Szymot zwyciężył kolejną edycję turnieju tenisa zimnego o Puchar Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach.

W sobotę odbył się finał kolejnej edycji turnieju tenisa ziemnego o Puchar Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach. Tym razem w rozgrywkach wzięło udział 12 zawodników. Triumfował Adrian Szymot, który w finale pokonał Jacka Ratajczaka.

W drodze do finału Adrian Szymot zmierzył się m.in. z Radosławem Huryszem (2-1), Markiem Komarem (2-1) i Łukaszem Ziętkiewiczem z Poznania (6-4, 6-2).

Jacek Ratajczak w swojej grupie pokonał Borysa Ziemło (2-1), Łukasza Ziętkiewicza (2-0), Miłosza Kołodzieja (2-0) oraz Marka Komara (6-2, 7-6).
Sam finał zapowiadał się niezwykle ciekawie, bowiem była to okazja dla Jacka na rewanż za ubiegłoroczną porażkę w finale poprzedniego turnieju.

- Od samego początku meczu graliśmy ostrożnie, było bardzo dużo wymian z głębi kortu, a ja prawie w ogóle nie popełniałem błędów. Z każdym kolejnym gemem moja przewaga rosła. Po 35 minutach gry wygrałem pierwszego seta 6-1. W drugim secie Jacek zaczął grać lepiej, ale wystarczyło to tylko na 3 gemy - relacjonuje Adrian Szymot, zwycięzca turnieju.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6-1, 6-3 dla Adriana Szymota.