Alicja Siedlecka pomimo kontuzji zaliczyła kolejny udany weekend

Klaudia Pytlak
Małgorzata Kucharska-Siedlecka
Alicja Siedlecka to młoda, utalentowana pływaczka z Obornik. Kolejny udany weekend dokłada do swojej sportowej kariery. Za Alicją kolejne starty, które przyniosły jej miejsce na podium.

Udany weekend Alicji SIedleckiej

Za Alicją Siedlecką kolejny udany weekend. Pomimo kontuzji dała z siebie wszystko! W sobotę, 6 sierpnia wystartowała w Grand Prix Wielkopolski na Jeziorze Kierskim. Pokonała tam dystans 3 km. To był nie łatwy start dla Alicji z uwagi na wcześniejszą kontuzję i mocne, nieprzychylne fale. Nie przeszkodziło jej to jednak stanąć na podium. Młoda pływaczka z Obornik zdobyła trzecie miejsce w kategorii Open Kobiety i 2 miejsce w kategorii wiekowej 13-17.

Znakomite wyniki Alicji z Obornik

Niedziela również upłynęła Alicji pod znakiem sportu. 7 sierpnia wystartowała w zawodach o Puchar 4 Jezior w Szamocinie. Na Jeziorze Siekiera pokonała dystans 2 km i wywalczyła 2 miejsce w kategorii Open Kobiety i pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Alicja nie zostawia jeńców i wciąż dąży do perfekcji. Nieustanne treningi i ciągłe doskonalenie własnych umiejętności, to codzienność dla pływaczki z Obornik.

Alicja pomimo kontuzji stanęła na podium

Ten weekend nie był dla niej łatwy ze względu na odniesioną kontuzję. Przy poprzednim starcie Alicji doszło do naderwania włókien mięśniowych. Dzięki szybkiej reakcji i rehabilitacji udało się postawić ją na nogi, by mogła wystartować w ten weekend i odnieść kolejny sukces.

- Jestem ogromnie wdzięczna fizjoterapeucie Bartoszowi Dobremu, bez którego Alicja nie wystartowałoby w tych zawodach. Bartek bardzo nam pomógł. Dzięki jego szybkiej reakcji i wsparciu udało się nam pomóc Ali - mówi Małgorzata Kucharska-Siedlecka, mama Alicji.

Przed Alicją jeszcze dwa ważne starty. Trzymajcie kciuki!