Alicja Siedlecka z Obornik odnosi kolejne sportowe sukcesy

Daria Przybysz
Alicja Siedlecka, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Sportowiec Oborniki odnosi kolejne sukcesy. Młoda pływaczka w październiku wystartowała na zawodach Otylia Swim Cup w Szczecinie.

Alicja ze swoimi rówieśnikami rywalizowała w Szczecinie na kilku dystansach osiągając rewelacyjne wyniki. Na 200 metrach w stylu zmiennym zajęła 4 miejsce, na 50 metrach delfinem - 8, a na 100 metrach delfinem - 4. Bezkonkurencyjna była natomiast na dystansie 400 metrów w stylu dowolnym. Tutaj zajęła pierwsze miejsce i wywalczyła złoty medal.

- Każde zawody, w których startuję są inne. Dostarczają mi wiele skrajnych emocji. Bywa bardzo nerwowo, ale jest też wiele radości. Systematycznie pracuje, aby osiągać jak najlepsze wyniki - zdradza młoda pływaczka.

I to też się udaje. Alicja mimo młodego wieku ma na swoim koncie już wiele sukcesów. Niemalże z każdych zawodów pływackich wraca z medalem.

Sukcesu zawodników UKS Sportowiec Oborniki

Na zawodach Otylia Swim Cup w Szczecinie startowali również koledzy Alicji z klubu. Oni również mogą pochwalić się dobrymi wynikami.

- Zdobyliśmy 1 złoty medal i 4 srebrne. Były to zawody pełne emocji. Ustanowiono 11 nowych rekordów klubowych oraz 33 nowe rekordy życiowe - podsumowali zawody trenerzy UKS Sportowiec.

Lena Szymaś wywalczyła srebrny medal na 50 metrów stylem dowolny i na 50 metrach stylem klasyczny. Aleksandra Kucharska zajęła 2 miejsce na dystansie 400 metrów stylem dowolnym, a Michał Szymański wywalczył srebro na 200 metrach stylem klasycznym.