Auto Wicherek przegrał na wyjeździe

JAP
Archiwum
Osłabiony skład Auto Wicherka musiał uznać wyższość rywali z Torunia. Oborniczanie przegrali na wyjeździe 5:1

Auto Wicherek Oborniki podczas czwartej kolejki II ligi futsalu zmierzył się w Toruniu z miejscowym TAF-em Euro-Drób. Oborniczanie w mocno osłabionym składzie ulegli swojemu rywalowi aż 5:1.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch groźnych akcji gości. Przy pierwszej z nich piłka uderzona przez Mateusza Ostrowskiego minęła światło bramki, jednak kilkadziesiąt sekund później oborniczanin zrehabilitował się i bez problemu pokonał toruńskiego bramkarza, zapewniając swojej drużynie prowadzenie.

Piłkarze TAF-u goniąc wynik bezustannie wypracowywali ataki pozycyjne, jednak goście skutecznie radzili sobie w obronie. Po kilkudziesięciu minutach całkowita dominacje na boisku przejął zespół z Torunia, czego efektem było doprowadzenie do remisu.

Po stracie gola Auto Wicherek ruszył do ataku. W dobrej sytuacji znalazł się Mikołaj Siwecki, który oddał strzał z piątego metra, jednak bramkarz TAF-u zdołał wybić piłkę na aut. Oborniczanie wywalczyli jeszcze rzut wolny, niestety po jego wykonaniu jeden z toruńskich zawodników zdołał przechwycić piłkę i przeprowadzając błyskawiczny kontratak zapewnił prowadzenie gospodarzom.

Chwilę później było już 3:1. Na pół minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę zawodnicy TAF-u podczas kolejnej kontry pokonali stojącego w bramce Wicherka Bartosza Andrysa.

Po przerwie torunianie nie zwolnili tempa i konsekwentnie zwiększali swoją przewagę, zdobywając dwie kolejne bramki. Auto Wicherek miał co prawda kilka dogodnych sytuacji, jednak nie potrafił ich skutecznie wykorzystać. Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla zespołu z Torunia.

Kolejne spotkanie Wicherki rozegrają już w ten weekend, podejmując przed własną publicznością UKS Orlik Mosine.