Auto Wicherek wrócił z Unisławia z kompletem punktów

Administrator Oborniki.NaszeMiasto.pl
W sobotę, 19 stycznia drużyna Auto Wicherka udała się do Unisławia, gdzie podczas siódmej kolejki II ligi futsalu zmierzyła się z miejscowym zespołem Stowarzyszenie Unisław Team

Młodzi i dobrze wyszkoleni gospodarze pomimo ogromnej woli walki i zacięcia nie poradzili sobie z bardziej doświadczonymi piłkarzami Wicherka. Oborniczanie wrócili do domu z kompletem punktów, pewnie wygrywając spotkanie 5:1.

Goście w pierwszych minutach meczu grali bardzo rozważnie, szanując piłkę. Wysoko ustawiona obrona oraz ataki pozycyjne sprawiały drużynie z Unisławia spore problemy.

Efektem dobrze przemyślanych akcji Auto Wicherka była bramka Mikołaja Siweckiego, który umieścił piłkę w siatce rywala efektownym strzałem z powietrza. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.
Po przerwie oborniczanie całkowicie kontrolowali sytuacje na boisku, konsekwentnie zwiększając swoją przewagę.

Po raz drugi Mikołaj Siwecki zmusił bramkarza gospodarzy do kapitulacji, posyłając piłkę z dziewiątego metra w długi róg bramki.
Przy wyniku 2:0 Auto Wicherek nieco zwolnił tempo, jednak piłkarze z Unisława nie potrafili tego w żaden sposób wykorzystać.

Kolejne bramki zdobywali natomiast goście. Po indywidualnej akcji Bartosza Nogalskiego goalkeeper gospodarzy po raz trzeci zmuszony był wyciągać futbolówkę z siatki.
Chwilę później na listę strzelców wpisał się również Tomasz Wicberger, który po asyście Marka Majchrzaka podwyższył wynik na 4:0.

To jednak nie był koniec emocji na hali sportowej w Unisławiu. Gospodarze zaledwie kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry stracili kolejną, piątą bramkę. Ponownie Tomasz Wicberger okazał się górą w konfrontacji z bramkarzem gospodarzy.

Kilka sekund przed zakończeniem meczu honorowego gola zdobyła drużyna Unisławia. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną Auto Wicherka 5:1.
W sobotę zadebiutowali również nowi zawodnicy obornickiego klubu: Mikołaj Orczykowski oraz Maciej Matelski.