Awanse obornickich sportowców na Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków w tenisie stołowym

Natalia Szewczyk
Awans obornickich sportowców na Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków w tenisie stołowym MKS TS Warta Oborniki
W sobotę, 27 maja odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Żaczek i Żaków w Poznaniu, podczas których wzięło udział pięcioro zawodników Warty Oborniki. Dwoje z nich otrzymało awans na Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków w tenisie stołowym.

W maju odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Żaczek i Żaków w Poznaniu, podczas których wzięło udział aż pięcioro zawodników Warty Oborniki.

W turnieju eliminacyjnym do w kategorii Żaczek wystąpiły: Gabriela Dyk, Zuzanna Partyka i Antonina Dyk. Pierwsze miejsce i awans do Indywidualnych Mistrzostw Polski wywalczyła Gabriela Dyk. Na wysokim trzecim miejscu uplasowała się Zuzanna Partyka a najmłodsza Antonina zajęła miejsce w przedziale 9-12- informuje Hubert Hyżyk.

W finale Mistrzostwach Województwa Gabriela Dyk zaprezentowała prawdziwą klasę. Zwyciężyła dwukrotnie 3 do 0, uzyskując tytuł Mistrzyni Województwa w kategorii Żaczek.. Zuzanna Partyka wywalczyła tytuł czwartej Żaczki w Wielkopolsce.

-W kategorii Żaków w turnieju eliminacyjnym wystąpili: Maurycy Woźniak i Antoni Dolczewski. Maurycy Woźniak zajął 2 miejsce i uzyskał awans do zawodów ogólnopolskich. Antoni Dolczewski stawiający pierwsze kroki na dużych arenach zajął miejsce 17-24, przegrywając 1 mecz i 1 mecz wygrywając-poinformował Hubert Hyżyk.

W Turnieju Finałowym o najwyższe podium w Mistrzostwach Województwa, Maurycy Woźniak zajął 4 miejsce, tym samym awansował na Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków.
W Turnieju na szczeblu Wojewódzkim wystąpiło łącznie 59 zawodników i zawodniczek.

Gabriela Dyk i Maurycy Woźniak wezmą udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaków które odbędą się w dniach od 3 i 4 czerwca w Gliwicach.