Bieg o Puchar Złotej Pyry [ZDJĘCIA]

Jakub Przybysz
Bieg o Puchar Złotej Pyry Oborniki
Bieg o Puchar Złotej Pyry Oborniki JAP
Dariusz Jankowski z Poznania wygrał Bieg o Puchar Złotej Pyry. Najlepszym oborniczaninem był Krzysztof Nowacki

W niedzielę miłośnicy biegania zmierzyli się w drugim i zarazem najdłuższym biegu tegorocznego Grand Prix Obornik - półmaratonie. Wraz z popularnym Biegiem o Puchar Złotej Pyry, tradycyjnie już odbyły się Mistrzostwa Polski Samorządowców w Półmaratonie oraz Obornicki Marsz Nordic Walking.

W tym roku na linii startu pojawiło się 316 zawodników. Trasę licząca 21 km, która przebiegała wzdłuż pętli Oborniki – Gołaszyn – Maniewo – Świerkówki – Oborniki pokonał jako pierwszy Dariusz Jankowski z Poznania z czasem 1:15:07. Drugi linię mety przekroczył Łukasz Uldynowicz z urzędu gminy w Gryficach, który uzyskał czas 1:20:36 i tym samym został zwycięzcą klasyfikacji samorządowców. Trzecie miejsce należało do samorządowca - oborniczanina, Krzysztofa Nowackiego, który pokonał trasę biegu w czasie 1:21:28. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze pięciu mieszkańców naszego powiatu, byli to: Damian Filoda z Ryczywołu, Jarosław Troszczyński, Mirosław Paluch i Maciej Adamczyk z Obornik oraz Wojciech Grabiński z Rogoźna.

Wśród pań najlepsza okazała się Iwona Maciąg z Bolewic, uzyskując czas 1:31:52. Druga była Anna Skrzypczak z Piły z niewiele gorszym wynikiem 1:32:02. Trzecie miejsca zajęła Violetta Maciołek z czasem 1:33:23. Wśród zawodniczek z powiatu obornickiego najlepszy wynik uzyskała Dorota Lutomska, kończąc bieg w czasie 1:38:29, co zapewniło jej piąte miejsce w klasyfikacji kobiet. Dalej, na dziewiątym i dziesiątym miejscu uplasowały się kolejno Joanna Pawlik i Anna Wiśniewska z Obornik.

Na wszystkich zawodników, którzy ukończyli obornicki półmaraton, czekały pamiątkowe koszulki, specjalnie przygotowane na tę okazję medale oraz posiłek regeneracyjny