Budowa kanalizacji w Obornikach rejon ulicy Staszica i w Uścikowie przekroczyła półmetek

Materiał informacyjny BIURA INŻYNIERSKIEGO Krzysztof Wegner
Udostępnij:

W ramach podpisanych umów na budowę kanalizacji sanitarnej w Obornikach rejon ul. Staszica oraz w Uścikowie (osiedle domków jednorodzinnych) wybudowano już ponad 4 km sieci kanalizacji grawitacyjno-tłocznej. Cały zakres rzeczowy obejmuje budowę ok. 6,5 km sieci kanalizacyjnej oraz 6 sieciowych przepompowni. Ścieki ze skanalizowanych obszarów zostaną przetłoczone i oczyszczone na obiekcie oczyszczalni w Obornikach. Budowa nowych odcinków kanalizacji sanitarnej zarówno w Obornikach jak i w Uścikowie, pozwoli na włączenie do sieci ok. 325 nowych odbiorców. Realizacja inwestycji poprawi jakość i komfort życia mieszkańców obszaru objętego projektem, a jednocześnie przyczyni się do poprawy ochrony środowiska poprzez szczelne odprowadzenie ścieków i wysoki stopień oczyszczania nieczystości komunalnych. Wykonawcy mimo problemów z dostępnością materiałów i urządzeń prowadzą prace zgodnie z harmonogramami. Do końca roku powinny zakończyć się wszystkie roboty budowlane i odbiory co pozwoli na przyłączanie się poszczególnych nieruchomości do sieci kanalizacji sanitarnej. Inwestycja realizowana są w ramach projektu pn. "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na obszarze aglomeracji Oborniki - I etap" dofinasowanego z Unii Europejskiej, którego beneficjentem jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o.

Wartość realizowanego Projektu wynosi 28.647.730,66 zł brutto z czego 63,75% (wartości netto) jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej, co stanowi łączną kwotę w wysokości 14.940.049,28 zł.

Projekt: "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na obszarze aglomeracji Oborniki - I etap" dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie