Derbowy sparing zwycięski dla Wełny [GALERIA]

W środę piłkarze obornickiej Sparty oraz Wełny Rogoźno rozegrali ze sobą sparingowe spotkanie, mające na celu sprawdzenie formy obu drużyn przed zbliżającym się sezonem ligowym

O ile Sparta swój cykl przygotowawczy rozpoczęła już dwa tygodnie temu, to piłkarze Wełny dotychczas nie odbyli jeszcze żadnego treningu.
Derbowy sparing podzielony został na trzy połowy, trwające po 30 minut. Wszystko po to, aby trenerzy mogli wypróbować różne formacje oraz założenia taktyczne.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla zespołu Wełny. Piłkarze z Rogoźna od początku meczu dominowali na boisku. Sparta pierwszą bramkę straciła już w 3 minucie, kiedy to Jacek Wosicki po odważnej interwencji pozostawił pustą bramkę. Sytuację tę próbował wykorzystać napastnik Wełny, który posłał piłkę w stronę bramki. Ta jednak nie wpadłaby do siatki, gdyby nie błąd Marcina Radziwołka, który pechowo wbił ją, strzelając tym samym samobója.

Będący w dobrej formie rogoźnianie, wynik na 2:0 podwyższyli już po 10 minutach. Bramkę kontaktową Sparta zdobyła w 47 minucie po strzale Marcina Daniela.
Krótko po rozpoczęciu trzeciej części sparingowego meczu, Wełna zdobyła kolejnego gola. Oborniczanie odpowiedzieli w78 minucie po bramce Michała Ślebody. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 3:2.