Derby dla Obornik

JAR
W derbowym meczu 3. kolejki I ligi kobiet AZS AWF Volkswagen Poznań uległ we własnej hali drużynie Sparty Oborniki Wielkopolskie 26:30. Mimo niekorzystnego dla akademiczek wyniku, mecz z pewnością mógł podobać się licznie zgromadzonej na trybunach publiczności.

Akademiczki mocnym akcentem rozpoczęły sobotnie spotkanie zdobywając pierwsze dwie bramki w meczu. Potem trafiać zaczęły także przyjezdne i to one w 10. minucie meczu wyszły na jednobramkowe prowadzenie. Znając siłę Sparty, AZS AWF nie pozwolił gościom narzucić swojego stylu gry, stąd po pierwszych 30 minutach zdecydowany faworyt derbowego starcia prowadził tylko 15-12.

Po zmianie stron na boisku dalej trwała zacięta walka, a na trybunach wielki festiwal kibiców, którzy nie przestawali ani na moment wspierać poznanianek. I choć Sparta nie pozwoliła już akademiczkom na doprowadzenie do wyrównania, to AZS AWF nie przestawał walczyć. Goście ostatecznie wygrali całe spotkanie 26-30.

Starcie dwóch wielkopolskich zespołów miało szczególny wymiar dla skrzydłowej Sparty – Moniki Kacprzak, która jeszcze w poprzednim sezonie reprezentowała barwy poznańskiego zespołu. Tuż przed spotkaniem akademiczki oficjalnie podziękowały zawodniczce za dotychczasową wspólną grę.