Dominika Peek z KS Aqua Sport Kościerzyna z nowym Rekordem Polski w Ratownictwie Wodnym!

Edyta Łosińska-Okoniewska
Dominika Peek, zawodniczka KS Aqua Sport Kościerzyna z Ostrołęki wróciła z nowym rekordem Polski. KS Aqua Aport
Zawodnicy KS Aqua Sport Kościerzyna mają za sobą świetne starty podczas zawodów GP Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się w Ostrołęce. Posypały się medale zarówno indywidualne jak i grupowe dla kościerskich zawodników. Natomiast Dominika Peek wróciła z nowym rekordem Polski!

Zawodnicy KS Aqua Sport w Ostrołęce

W Ostrołęce odbyły się zawody GP Polski w Ratownictwie Wodnym, gdzie wybrało się także 11 zawodników KS Aqua Sport Kościerzyna. Rywalizację rozpoczęły drużyny sztafetowe, które rywalizowały na dystansie 4x50 m z pasem ratowniczym. Zawodniczki KS Aqua Sport wywalczyły srebrny medal, a popłynęły w składzie: Sandra Blok, Marta Ostrowska, Dominika Peek i Anna Szybalska.

- Najwybitniejszym wynikiem indywidualnym pochwalić się może Dominika Peek, która zwyciężyła w konkurencji 50 m holowanie manekina w płetwach z czasem 30.51 - informuje Michał Zarach, trener zawodników KS Aqua Sport. - Warto zaznaczyć, że tym wynikiem poprawiła własny rekord Polski wśród młodziczek.

Marta Ostrowska dopłynęła na 7 miejscu, a Monika Zarach zajęła 9 miejsce w tej konkurencji wśród młodziczek. W konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach wśród juniorek młodszych 4 miejsce zajęła Anna Szybalska ustanawiając rekord klubu 1:08,89 wśród kobiet. Natomiast nasza najlepsza juniorka Daria Freda uplasowała się na 9 miejscu w swojej grupie wiekowej.

W konkurencji 50 m holowanie manekina Daria Freda dopłynęła na 6 miejscu w juniorkach, Anna Szybalska ukończyła na 8 miejscu w juniorkach młodszych, natomiast Dominika Peek ponownie cieszyła się z medalu, ponieważ finiszowała na 2 miejscu w młodziczkach. Należy również dodać, że na 9 miejscu w młodziczkach ukończyła Monika Zarach.

W konkurencji 100 m ratowanie kombinowane Daria Freda zdobyła srebrny medal w juniorkach.

W konkurencji 100 m ratowanie manekina z pasem brązowy medal zdobyła Anna Szybalska wśród juniorek młodszych, natomiast Sandra Blok uplasowała się na 7 pozycji w tej grupie wiekowej. Wśród młodziczek dystans w tej konkurencji wynosił 50m, a nasze zawodniczki wypadły bardzo dobrze, bo na 3 miejscu ukończyła Marta Ostrowska, 4 miejsce zajęła Dominika Peek, natomiast na 7 miejscu ukończyła Monika Zarach, a Nina Kucharska zajęła 9 lokatę.

- Wyjazd dofinansowany został ze środków Starostwa Powiatowego w Kościerzynie - mówi Michał Zarach. - Zapraszamy wszystkich chętnych na Okręgowe Zawody w Pływaniu w Płetwach, które odbędą się 14.10.2023 w Kościerzynie, gdzie w kategorii AMATOR mogą wystartować wszyscy chętni.