Gladiatorki spektakularnie rozpoczęły sezon

Alicja Durka
Wczoraj popołudni seniorska drużyna piłki ręcznej po rocznej przerwie wróciła do rozgrywek. Gladiatorki rozpoczęły sezon na meczu wyjazdowym w Kcyni. Oborniczanie mogą być dumni ze swoich zawodniczek, bo z meczu wyjazdowego zawodniczki wróciły z kompletem punktów i wynikiem 41:22!

Opis meczu

Wiele osób spodziewało się, że Gladiatorki będą silniejszą stroną w meczu. Tak się stało, ale początek spotkania był bardzo wyrównany. Oborniczanki potrzebowały kilku minut, by przyzwyczaić się do niewymiarowego boiska. Pierwsze bramki padały więc naprzemiennie po obu stronach.

Taki stan nie utrzymywał się jednak długo. Gladiatorki udowodniły, że doświadczenie boiskowe zdobywane na przestrzeni lat, jest ogromnym atutem drużyny. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 21:12 dla oborniczanek. W drugiej połowie Gladiatorki powiększały tylko swoją przewagę, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 41:22. Należy jednak wspomnieć, że ostatnia bramka padła po stronie drużyny z Kcyni w ostatnich sekundach. Zawodniczka z numerem 2 Natalia Grzegorek zdecydowała się na zagrażającą zdrowiu swoim i bramkarki po stronie przyjezdnych Magdaleny Walenciak akcję. Wynik meczu był już przesądzony, a mimo to, zawodniczka z dużą prędkością biegła w stronę bramki i wpadła na bramkarkę. Na szczęście, nikomu nie stała się krzywda, jednak utrwalanie tego typu zachowań, może w przyszłości zakończyć się poważną kontuzją.

Najcelniejszymi zawodniczkami okazały się po stronie Obornik Joanna Gładecka, a po stronie Kcyni Maria Kutka. Po 7 bramek trafiły Sandra Niedzielska i Natalia Kosmowska. Kapitan drużyny Urszula Filoda zdobyła dla swojej drużyny 6 punktów. Tego dnia do bramki trafiły również: Aleksandra Sadowska, Alicja Durka, Magdalena Białyńska, Katarzyna Lach, Karolina Szczęsna i Aldona Dąbrowska.

Zachęcamy również do przeczytania rozmowy z panią prezes APR Gladiator Magdaleną Roszkiewicz