Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inauguracja regat o Złotą Koronę Rogoźna w klasie omega standard

Szymon Filipowski
Szymon Filipowski
W sobotę w klubie żeglarskim Kotwica z Rogoźna odbyła się inauguracja regat o Złotą Koronę w klasie omega standard.

W wydarzeniu udział wzięli uczestnicy regat oraz przedstawiciele klubu wraz z władzami miasta i samorządowcami.

- Są to wyjątkowe regaty, co z okazji 85. lecia powstania naszego klubu, który na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniał swą nazwę i oblicze. Tak jak czasy i okoliczności bywają różne, tak i klub jako nieoderwany od rzeczywistości też musiał się zmieniać - rozpoczął spotkanie komandor Klubu Gerwazy Wojtkowiak

W trakcie uroczystości przyznano również wyjątkowe wyróżnienia - „Zasłużony dla żeglarstwa okręgu pilskiego”. Odznaczenia otrzymali: Paula Binek, Mieczysław Kaniewski, Wojciech Czarnek oraz burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, w imieniu którego odznaczenie przyjął zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniew Chudzicki.

Równo o godzinie 12 rozpoczęto zmagania. Po zakończonych wyścigach i zliczeniu punktów przystąpiono do uhonorowania zwycięzców. Na pierwszym miejscu znalazł się Tomasz Siwiński, Zbigniew Hayn oraz Arkadiusz Srokowski z Klubu HALS Chodzież. Na drugim miejscu uplasował się Klub Neptun Wągrowiec reprezentowany przez Mariusza Zanto, Pawła Kulikowskiego i Łukasza Rożnowskiego. Podium zamknęli gospodarze z Kotwica Rogoźno w składzie Henryk Sierzchuła, Tomasz Braczyński i Tomasz Paniączyk. Wszyscy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Specjalny puchar z okazji ostatnich regat sezonu żeglarskiego 2020 dla zdobywcy I miejsca w klasyfikacji końcowej sterników w Pucharze Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego z rąk Andrzeja Kotwickiego otrzymał Tomasz Siwiński. II miejsce zajął Henryk Sierzchuła, a III Bogusław Komorowski.

KILKA SŁÓW O HISTORII KOTWICY

W tym roku klub obchodzi swoją 85. rocznicę powstania. Za początek żeglarstwa w Rogoźnie uznaje się datę powstania pierwszego zastępu żeglarzy przy I drużynie im. Tadeusza Kościuszki, którą zainicjował dh Ludwik Musielak w 1935 roku. Do zastępu powołano druhów: Ludwika Musielaka jako zastępowego, Feliksa Majewskiego, Kazimierza Tomczaka i Mariana Chrzanowskiego. Kolejnym etapem było przemianowanie drużyny na żeglarską. Początkowo siedzibą drużyny była harcówka przy ulicy Wielko poznańskiej 86. Tam powstały pierwsze żaglówki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oborniki.naszemiasto.pl Nasze Miasto