Irena Słaba poetka z powiatu obornickiego publikuje swoje wiersze. Będziecie mogli kupić jej tomik

Klaudia Pytlak
Klaudia Pytlak
Irena Słaba jest 66-letnią mieszkanką powiatu obornickiego. Pochodzi z Obornik, a obecnie mieszka w Kowanówku. Jest emerytowaną nauczycielką. Poezją otaczała się od najmłodszych lat. Zdecydowała się na publikację swoich wierszy, a zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na poczet nowo wybudowanego kościoła w Kowanówku. Znacie Irenę?

Poezją otaczała się od najmłodszych lat

Irena jest kobietą o wielkim sercu. Każdą napotkaną osobę obdarowuje najszczerszym uśmiechem. Swoją radością życia zaraża, dlatego ma wielu oddanych przyjaciół. Poezja pełni istotną rolę w jej życiu. Otaczała ją od najmłodszych lat.

- W moim domu już od dziecka słyszałam, jak mój Tato układa krótkie rymowanki i bardzo lubiłam ich słuchać. Myślę, że to był właśnie początek mojej przygody z poezją – wspomina Irena Słaba poetka z powiatu obornickiego.

Inspirację czerpie z otaczającego ją świata

66-latka jest bardzo wrażliwa na otaczający ją świat. W swoich utworach dzieli się głównie przeżywanymi emocjami. Swoje doświadczenia przelewa na papier.

- Inspirację czerpię z mojego życia, z literatury, filmu oraz z podróży i wycieczek. Gdy bardzo przeżywam pewne sytuacje, muszę przelać wrażenia na papier – wyjaśnia autorka wierszy.

Tomik jest cegiełką na kościół – darem serca

Nigdy wcześniej nie publikowała swoich utworów. Zdecydowała się na ten ważny krok, ponieważ chciała wesprzeć Kościół Filialny p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kowanówku.

- Wcześniej nie dawałam do publikacji moich wierszy. Zapewne nigdy nie zdobyłabym się na to, gdyby nie budowa Kościoła w Kowanówku, który jest dla mnie jak drugi dom. Oba wydane tomiki w 2020 i 2021 były i są cegiełkami na Kościół za dobrowolną ofiarę - dar serca. Rok temu (w 2020) został wydany tomik z wybranymi wierszami. I tutaj ważną rolę w wydaniu tomiku odegrał mój Wujek i jego kolega, który był sponsorem. W tym roku (2021) to pierwszy tomik moich wierszy zawierający właściwie prawie cały dorobek mojej twórczości – informuje Irena Słaba.

„Gdyby nie budowa, chęć wsparcia dzieła i pomoc Przyjaciół - nigdy nie doszłoby do wydania tomiku”

Irena nigdy nie planowała wyjąć swoich utworów z szafy. Do publikacji namówiła ją przyjaciółka, Elżbieta Sowińska, która stała się motorem napędowym całej akcji wydawniczej. Motywacją był kościół, który jest dla Ireny drugim domem.
Bardzo ważne było dla niej błogosławieństwo, które otrzymała od księdza kanonika Rafała Banaszaka. Wspierał on wszystkie decyzje, podejmowane przez kobiety. Publikacja wierszy wzbudziła wiele emocji.

Po pierwsze - To chyba wzruszenie, że moje wiersze służą na Chwałę Bożą, bo dzięki nim powstał pomysł Muzycznych Wieczorów Poezji. Żaden z nich, a było ich 4, nie był taki sam jak poprzedni.
Po drugie - Radość, iż otaczają mnie przyjaciele, którzy służą bezinteresowną pomocą i wsparciem – dzieli się emocjami autorka tomiku.

Poetka z powiatu obornickiego swój sukces zawdzięcza bliskim

Największe wsparcie otrzymała od najbliższych, którzy wspierali ją w trakcie wydawania tomiku. Irena jest bardzo blisko związana z kościołem i cieszy się, że jej twórczość może pomóc. W chwilach zwątpienia wiele osób obdarzyło ją ogromnym wsparciem.

Wiersze tworzę sama, ale w wydaniu tomiku wsparcie okazała mi moja rodzina, przyjaciele, a największe - przyjaciółka Elżbieta Sowińska, która zamieniła się w prywatnego menadżera. To właśnie ona namówiła mnie do wydania tych dwóch tomików. Ułożyła wiersze tematycznie, dodała zdjęcia i obrazki, oraz całość złożyła do druku. To właśnie Ela motywowała mnie, gdy miałam chwile wahań.
Człowiek sam niewiele znaczy, ale jeśli ma się przyjaciół, to można góry przenosić. Należę do tych szczęśliwców, mających oddanych mi wiele osób – wyjaśnia poetka z powiatu obornickiego

Wieczór poetycko-muzyczny już w środę!

Głównymi tematami utworów Ireny są: życie, wiara, miłość i patriotyzm. W środę, 15 września o godz. 19:15 odbędzie się wieczór poetycko-muzyczny w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach.
O muzyczną oprawę zadba Chór Con Brio, Przemysław Jędraszczak zagra na organach, Mirosława Krogulecka na harmonijce ustnej, a Dariusz Drożdż i Tomasz Misterski na gitarach. W trakcie wydarzenia tom wierszy Ireny Słabej będzie do nabycia, jako cegiełka na kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kowanówku.

Przedstawiamy przedpremierowo jeden z utworów, który znajduje się w tomiku Ireny.

KRZYŻ ( 10.03.2015)

W Krzyżu bezkresna tajemnica.
Straszliwa męka, wielkie cierpienie.
W Krzyżu ludzka znieczulica……
Stań pod Krzyżem, oddaj pokłon
I westchnienie.

W Krzyżu nadzieja i ogrom miłości.
Zbawienie, serc naszych przemiana.
To poskromienie wszelkich złości…..
Zatrzymaj się pod Krzyżem naszego Pana.

Zadumaj się chociaż na chwilę.
Pomyśl o życiu, o przemijaniu.
Jak małe dziecko pod Krzyżem kwilę,
Chryste - cierpię z Tobą, w Twoim Umieraniu.

Krzyż- umiłowanie bliźniego.
Umocnienie naszej wiary.
Krzyż Pana- sens życia mojego.
Krzyż i Chrystus- najpiękniejsze Boże dary.

Irena Słaba poetka z powiatu obornickiego publikuje swoje wi...

ZOBACZ TAKŻE:

Poświęcono już Kościół Filialny p.w. Matki Bożej Częstochows...

Jesteś debiutantem? A może sztuka pisarska jest Ci dobrze znana? Zapraszamy do wysyłania swoich dzieł wszystkie osoby, które piszą wiersze „do szuflady”.

Wtorek z poezją! Obornickie debiuty poetyckie

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie