Juniorzy Sparty Oborniki awansowali do półfinałów Mistrzostw Polski

Jakub Przybysz
Juniorzy Sparty Oborniki zagrają w półfinałach Mistrzostw Polski
Juniorzy Sparty Oborniki zagrają w półfinałach Mistrzostw Polski SKF Sparta Oborniki
W weekend drużyna juniorów Sparty Oborniki wywalczyła w Zielonej Górze awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Podopieczni Marka Arciszewskiego podczas trzydniowych rozgrywek zmierzyli się z Wisłą Płock, Krokusem Bystrzyca Kłocka oraz Spartakusem Zielona Góra

W pierwszym meczu oborniczanie spotkali się z gospodarzami. Dla szczypiornistów Sparty była to ciężka przeprawa, bowiem losy spotkania ważyły się do ostatniej sekundy gry. Ostatecznie jednak z boiska w roli zwycięzców schodzili oborniccy szczypiorniści, którzy pokonali Spartakusa 31:30. Najlepszym zawodnikiem spotkania (MVP) został wybrany Artur Klopsteg, który zdobył dla Sparty 12 bramek.

Drugiego dnia rozgrywek oborniccy juniorzy zmierzyli się z aktualnym Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej - Wisłą Płock. Również w tym spotkaniu nie zabrakło dramaturgii. Do przerwy Sparta przegrywała jedną bramką. Druga połowa była już zdecydowanie lepsza w wykonaniu zawodników Marka Arciszewskiego. W efekcie Mistrz Polski musiał uznać wyższość drużyny z Obornik. Wynik spotkania - 32:29 dla Sparty, a tytuł MVP zasłużenie dla Michała Eitnera.

W ostatnim meczu Spartanie pokonali Krokusa Bystrzyce Kłodzką 29:24. Spotkanie przebiegało bez większych emocji, bowiem oborniczanie mieli już zagwarantowany awans do kolejnej fazy rozgrywek.
Dobry występ juniorów Sparty sprawił, że gospodarzem turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski będą Oborniki. Walka o awans do finału rozpocznie się 21 lutego i potrwa przez cały weekend.

Juniorzy Sparty Oborniki w półfinale Mistrzostw Polski. Skomentuj.