Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

KGW Bogdanowo. Prężnie działają i nie straszne im nowe wyzwania

Szymon Filipowski
Szymon Filipowski
Członkowie KGW Bogdanowo prężnie działają nad kolejnymi akcjami. Choć Koło jest stosunkowo młode, to już może pochwalić się udziałem w wielu wyjątkowych akcjach.

Koło Gospodyń Wiejskich w Bogdanowie istnieje od 2018 roku i zrzesza 15-osobową grupę kobiet i mężczyzn, wywodzących się z różnych grup zawodowych, co związane jest z charakterystyką miejscowości. Nie jest to typowa wieś, ponieważ wyróżnia się różnorodnym typem zabudowy, od typowych gospodarstw rolniczych, przez zwartą zabudowę osiedlową domków jednorodzinnych, aż po ogromne osiedle nowych bloków mieszkalnych.

- Zadaniem innym od typowych kół wiejskich i wyróżniającym nas na ich tle jest umożliwienie spotkania się tradycji z nowoczesnością i przede wszystkim zintegrowania ludzi prowadzących odmienne typy gospodarstw domowych, których styl życia różni się czasem diametralnie od tego stereotypowo pojętego ze względu na rodzaj miejsca, w którym żyjemy. Bazując na doświadczeniu pragniemy być cenioną i prężnie działającą organizacją pozarządową oraz oferować mieszkańcom naszej wsi indywidualne działania dopasowane do ich szczególnych potrzeb - mówi Magda Jezierska członkini stowarzyszenia.

Ponadto KGW chce być atrakcyjnym, dla nowych bądź przyszłych członków, stowarzyszeniem, które będzie przyciągało i zrzeszało ludzi odważnie stawiających czoła wyzwaniom oraz chętnych do pracy nad samorozwojem swoich kompetencji w służbie lokalnej społeczności.

- Wszystkie działania mają na celu zapewnienie integracji środowiska wiejskiego wsi Bogdanowo oraz zagwarantowanie naszym mieszkańcom oraz miejscowości warunków rozwoju, by mogli coraz lepiej wspierać różnorodne organizacje w działaniach, dążąc do wspólnego sukcesu - dopowiada Magdalena Jezierska.

Stowarzyszenie może pochwalić się udaną współpracą z Klubem HDK PCK Błękitna Kropelka przy urzędzie gminy w Suchym Lesie, którego akcje odbywają się średnio co trzy miesiące przy świetlicy wiejskiej i niejednokrotnie już mobilizowały lokalnych krwiodawców i wspierały mieszkańców okolicy w walce z chorobami.

We wrześniu członkowie wzięli udział w warsztatach planistycznych, które zorganizowane zostały przez Magdalenę Przystałowską z LGD Kraina 3 Rzek. Wydarzenie odbyło się w ramach festynu w Bogdanowie, który odbył się w ramach konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2020. Zajęcia miały na celu wypracowanie strategicznego planu rozwoju, którego zadaniem było określenie mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń dla Koła. W tym celu członkowie zorganizowali ankietę wśród mieszkańców wsi, na podstawie której będą rozwijać swoją dalszą działalność.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oborniki.naszemiasto.pl Nasze Miasto