Kolejne sukcesy obornickich piłkarzy. Kolejny mecz w sobotę

Krzysztof Nowacki
fb. Sparta
W minionym tygodniu piłkarze nożni Sparty Oborniki rozegrali dwa spotkania.

W środę udali się do Szamotuł, gdzie rywalizowali z tamtejszą Spartą w ramach rozgrywek Pucharu Polski. W regulaminowym czasie gry było 2:2, zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, w których lepsi okazali się Oborniczanie (4:2).

W sobotę do Obornik przyjechała Sparta Złotów. Początek spotkania to dominacja gospodarzy, którzy bardzo wysoko odbierali piłkę przeciwnikowi przechodząc do szybkiego ataku. Taka gra sprawiła, że Oborniczanie w pierwszych 30 minutach mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Niestety podobnie jak w poprzednich meczach mankamentem okazała się skuteczność. Druga połowa to już mniejsze tempo gry, to również bardziej odważna gra gości.

Po jednej z nielicznych akcji piłkarzy Złotowa padła bramka i niespodziewanie to goście objęli prowadzenie. Na 20 minut przed końcowym gwizdkiem gospodarze ponownie zabrali się do pracy. Ponownie przeważali w spotkaniu co udokumentowali dwoma bramkami. Jako pierwszy do siatki gości trafił Marcin Kaźmierczak, druga bramka dla Sparty Oborniki była autorstwa Marcina Kowalczyka. Wynik nie uległ już zmianie i gospodarze odnieśli kolejne zwycięstwo.

Aktualnie Sparta zajmuje piąte miejsce w tabeli ze stratą pięciu punktów do lidera. W najbliższą sobotę Sparta udaje się do Szamotuł, początek meczu g. 12.00.