Koszykarki z Rogoźna trzecie w Wielkopolsce [ZDJĘCIA]

Jakub Przybysz
Po zwycięstwie w finale rejonu w Grodzisku Wielkopolskim, drużyna koszykarek SP 2 Rogoźno udała się na finał do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie zmierzyło się ze sobą osiem najlepszych drużyn z całego województwa.

W pierwszym meczu dwudniowych rozgrywek koszykarki z Rogoźna zmierzyły się z faworytkami finału, uczennicami Szkoły Podstawowej nr 19 w Poznaniu. Dziewczęta uległy swoim rywalkom 51-31. Na pierwsze zwycięstwo trzeba było poczekać do kolejnego meczu. Wówczas rogoźnianki bez większych problemów pokonały Szkołę Podstawową nr 11 w Pile 33-21. W trzecim pojedynku przyszło im się zmierzyć z gospodyniami. Mimo ogromnego dopingu miejscowych kibiców, zawodniczki „dwójki” zachowały zimną krew i grały bardzo mądrze, dzięki czemu wygrały 35:31.

Z trzema zwycięstwami i jedną porażką zespół z Rogoźna awansował do pierwszej czwórki. Następnego dnia zawodów w spotkaniu półfinałowym dziewczęta zmierzyły się z drużyną Szkoły Podstawowej nr 1 z Kórnika. Przez pierwsze trzy kwarty mecz był bardzo wyrównany. Minimalnie lepsze okazały się jednak rywalki rogoźnianek, które wypracowały sobie cztery punkty przewagi. W ostatniej kwarcie zawodniczki „dwójki” opadły jednak z sił i ostatecznie przegrały 26-42.

O porażce tej trzeba było szybko zapomnieć, bowiem już chwilę później koszykarki z Rogoźna wyszły na parkiet, by zawalczyć o brązowy medal ze Szkołą Podstawową nr 7 w Lesznie. Emocje w tym spotkaniu sięgały zenitu. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 6-5 dla Leszna. W drugiej rogoźnianki wygrały 10-8. W trzeciej znów lepsze było Leszno, które wygrało 13-9. Po dramatycznej końcówce czwartej kwarty zwyciężyło Rogoźno z wynikiem 11-7 (w całym meczu 35-34). Mistrzem została drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Kórniku, która pokonała w finale 24-22 Szkołę Podstawową nr 19 Poznań.

- O sukcesie w tym turnieju zadecydowało opanowanie w najważniejszych momentach. Koszykarki z „Dwójki” ćwiczące na lekcjach wychowania fizycznego na połowie boiska do siatkówki były jedynymi, które nie trenują w klasach sportowych, a mimo to stanęły na stopniach podium - mówi trener zespołu, Stanisław Kozłowski.

Na uroczystym zakończeniu zawodów drużyna odebrała z rąk wiceprzewodniczącego SZS Wielkopolska puchar, medale i nagrody. Zajęcie trzeciego miejsca w Wielkopolsce to największy sukces tego sezonu koszykarek z pod znaku UKS Dwójka Rogoźno.