KS Futsal Oborniki pokonał LZS Dragon Bojano

Krzysztof Nowacki
Meczu na tak wysokim poziomie już dawno w Obornikach nie było. W sobotę, 10 października KS Futsal Oborniki podejmował w meczu o mistrzostwo I ligi futsalu LZS Dragon Bojano. Po szybkim i emocjonującym spotkaniu oborniczanie po hatt tricku Mariusza Sawickiego pokonali swoich rywali 3:2.

Wyszarpali zwycięstwo

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły bardzo agresywnie, szybko grając piłką. Już w 1 min ma bramkę gości uderza Bartosz Banasik. W 4 min meczu umiejętności bramkarza Darogna sprawdził Szymona Piasek. W 5 min meczu Przemysław Michalski trafia w poprzeczkę, rywale wychodzą z kontrą, ale piłkę przejmuje Piotr Kubiak, zagrywa ją do Mariusza Sawickiego a ten niestety pudłuje.

W 6 min meczu Mariusz Sawicki rehabilituje się i wykorzystuje bezbłędnie podanie kapitana drużyny Jacka Sandera i oborniczanie wychodzą na prowadzenie 1:0. W 10 min meczu Mariusz Sawiński podaje do Szymona Piaska, lecz ten przegrywa pojedynek z bramkarzem gości. W 11 min meczu oborniczanie zdobywają drugą bramkę w tym spotkaniu. Świetnie grający w tym meczu szczególnie w obronie Piotr Kubiak przejmuje piłkę i zagrywa do Mariusza Sawickiego, który po raz drugi pokonuję bramkarza „smoków” z Bojana. W 14 min meczu od utraty bramki oborniczan uchronił po raz pierwszy Daniel Szepczyński.

W 18 min meczu ponownie bramkarz drużyny gospodarzy ratuje swój zespół przed utratą bramki. Pierwsza połowa kończy się zatem dwubramkowym prowadzeniem KS Futsal Oborniki. Drugie 20 minut meczu odważnie rozpoczynają goście chcąc jak najszybciej zdobyć bramkę kontaktową. W 22 min meczu gospodarze wychodzą z dobrą akcją po której Jakub Krzyżanowski przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 29 min meczu po stracie i szybkim kontrataku goście zdobywają pierwszą bramkę. W 30 min meczu ponownie Damian Szepczyński ratuje swój zespół od utraty bramki.

W 30 min meczu ponownie bramkarz drużyny z Obornik ratuje ją przed utratą bramki. W 34 min meczu Mariusz Sawiński przejmuje piłkę w obronie i rusza w kierunku bramki gości, pewnym strzałem zdobywając swojego trzeciego gola w tym spotkaniu. Minutę później odpowiadają goście. Po stracie piłki i szybkim kontrataku bramkarz oborniczan tym razem był bez szans. Ostatnie 4 min meczu były bardzo dramatyczne. Goście chcieli za wszelką cenę doprowadzić do remisu, a oborniczanie dowieźć zwycięstwo do końcowych minut spotkania. W 39 min meczu Mariusz Sawicki i Szymon Piasek mogli pokonać bramkarza gości, ale sztuka ta im się nie udała. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną KS Futsal 3:2.