Lenovo ThinkPad – niezniszczalność w standardzie

Akcja specjalna Nowoczesna Firma
Notebook jest dziś niewątpliwie podstawowym typem komputera biurowego. Konstrukcje są coraz wydajniejsze, lżejsze, mogą dłużej pracować bez zasilania zewnętrznego. Lista kryteriów, jakie powinien spełniać współczesny komputer, by użytkownik mógł z jego pomocą efektywnie wykonywać swoją pracę, jest coraz dłuższa. Rozwiązania Lenovo, zarówno w procesie tworzenia jak i ewolucji produktu, powstają w interakcji z użytkownikami w myśl zasady - „ty mówisz, my słuchamy” - co gwarantuje, że są praktyczne i odpowiadają na potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Za sprawą obecnych czasów notebook stał się standardowym narzędziem pracy, a jego cechy takie jak niska waga czy długi czas pracy na baterii – są coraz bardziej doceniane i pożądane. Kryteria zakupowe obejmują nie tylko podstawowe walory sprzętu takie jak wydajność czy niezawodność, ale też całą gamę innych cech. Jakich? Od bardzo konkretnych związanych z wytrzymałością (co docenia każdy, komu komputer odmówił współpracy po upadku), po subiektywne dotyczące wyglądu, czy multimediów. Notebook spełnia często rolę wizytówki jego użytkownika. Choć ewolucja sprzętu trwa nieprzerwanie, ciągle wyzwaniem jest znaleźć na rynku odpowiednią konstrukcję, która będzie zarówno wydajna, lekka, wytrzymała i do tego elegancka.

Lenovo słucha biznesu

W przypadku Lenovo komputery powstają i podlegają ewolucji w interakcji z użytkownikami. Najlepszym dowodem są konstrukcje z serii Lenovo ThinkPad. Tutaj wszystkie modele dysponują legendarną już wytrzymałością i wydajnością satysfakcjonującą każdego użytkownika z segmentu biznes. Jednocześnie są wyposażone w zaawansowane opcje bezpieczeństwa i bardzo lekkie dzięki czemu zapewniają działanie praktycznie w każdych warunkach. Warto też zwrócić uwagę na niezrównaną jakość klawiatury z bardzo wygodnym skokiem, wyposażonej w trudny do przecenienia trackpoint, który, dla fanów tego rozwiązania, zapewnia komfort pracy na wzorcowym poziomie. Na koniec jeszcze design - łączy w sobie ponadczasową elegancję z nowoczesnymi trendami.

W Ciągłej ewolucji podlegają biznesowe serie notebooków z rodzin ThinkPad T czy X, ale tez serie konsumenckie takie jak Yoga, Ideapad czy gamingowy Legion. Powstają również całkiem nowe rozwiązania jak rodzina Lenovo ThinkBook będąca połączeniem legendarnej wytrzymałości ThinkPadów i wyglądu z kategorii laptopów konsumenckich. Lenovo po prostu słucha użytkowników – młodzież, która jeszcze nie tak dawno siedziała w szkolnej ławce obecnie wchodzi na rynek pracy i wymagania odnośnie wyglądu, czy multimediów są dla tej grupy użytkowników równie ważne jak wydajność sprzętu.

Bezpieczeństwo nie do przecenienia

Gwarancja ciągłej pracy w każdych warunkach, to luksus, którego nie sposób przecenić. Dlatego Lenovo przykłada bardzo dużą wagę do kwestii związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

Aspekty związane z ochroną danych, tożsamości użytkownika czy bezpiecznego korzystania z internetu opisywaliśmy szerzej w poprzednim artykule (https://warszawa.naszemiasto.pl/zadbaj-o-swoj-swiety-spokoj/ar/c3-8018965). Ale nie każdy wie, jak dużą wagę konstruktorzy Lenovo przykładają do tego, by komputery były odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz by mogły pracować praktycznie w każdych warunkach. Jak bardzo obie kwestie są warte podkreślenia wiedzą wszyscy, których spotkała przykra niespodzianka związana z sytuacją, gdy notebook odmówił współpracy po upadku czy zalaniu. Wszystkie notebooki biznesowe Lenovo z serii ThinkPad są bardzo dokładnie testowane mechanicznie – spełniają bardzo długą listę norm wytrzymałościowych, w tym również wojskowych. Jest ich ponad dwieście, zwanych potocznie przez producenta „torture tests”. Komputery są np. zrzucane z biurka na każdy z ośmiu rogów. Obok tych najbardziej radykalnych testów, do których należy wspomniane sprawdzanie wytrzymałości komputera na uderzenia, liczy się trwałość przy codziennej intensywnej eksploatacji wyrażonej np. liczbą otwarć i zamknięć pokrywy. Według standardów producenta, zawiasy i obudowa mogą być poddawane 20 cyklom otwarcia i zamknięcia codziennie przez 4 lata (co w praktyce oznacza 30 tys. cykli).

Inną grupą testów jest sprawdzenie czy komputer będzie pracował w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Mogą nimi być np. duża wilgotność, wysoka lub niska temperatura, czy narażenie na intensywne promieniowanie słoneczne. Każdy laptop z serii ThinkPad poddawany jest 22 testom pod kątem zgodności z 12 wymaganiami normy wojskowej i przechodzi ponad 200 testów gwarantujących prawidłowe działanie w warunkach ekstremalnych. Możemy być więc spokojni o wytrzymałość sprzętu, nawet gdy zamiast w biurze pracować musimy w terenie.

Dzięki tym wszystkim testom użytkownik nie musi się martwić, czy komputer będzie wdzięcznym narzędziem pracy na równiku, na słonecznej i piaszczystej plaży czy pokrytej lodem północy globu, a nawet gdy szuka odosobnienia w wilgotnej piwnicy.

ThinkPad X1 Carbon 8 gen. – kwintesencja innowacji

Komputery przenośne są nieustannie ulepszane. W desktopach zwiększa się głównie wydajność - dopiero w ostatnich latach coraz powszechniej poprawia się również ich gabaryty. W przypadku notebooków gra idzie o większą stawkę. Obok wzrostu wydajności stają się one nie tylko coraz mniejsze i lżejsze - liczy się także ich energooszczędność, która bezpośrednio przekłada się na długość pracy na bateriach, oraz możliwość ich szybkiego doładowania. Lenovo na tym nie poprzestaje i oferuje rozwiązania, które przecierają ścieżki nowym standardom. Tu sztandarowym przykładem jest ThinkPad X1 Carbon 8 gen., w którym można znaleźć wszystkie najnowsze komponenty, takie jak procesory w tym Intel® Core™ 10. generacji z nawet 6 rdzeniami, interfejsy graficzne, najszybsze pamięci, dysk SSD, najnowsze rozwiązania dotyczące łączności bezprzewodowej np. technologię Wi-Fi 6 lub możliwość wybrania opcjonalnej technologii WWAN z kartą LTE-A i łączenia się bezpiecznie z Internetem jak na smartfonie. Konfiguracja ThinkPad X1 Carbon 8 gen. daje gwarancję, że będą na nim działały aplikacje wymagające od komputera największej mocy obliczeniowej. Również po godzinach pracy urządzenie to będzie bardzo wdzięcznym przedmiotem obsługi programów multimedialnych czy gier. Z niezrównanej jakości matrycą w rozdzielczości 4K z Dolby Vision™ (opcjonalnie) i technologią HDR idą w parze rewelacyjne głośniki Dolby® Atmos®, zapewniające realistyczne brzmienie. Nie brakuje też udogodnień jak np. eliminacja niepożądanych hałasów podczas połączeń, czy informacji o tym czy ktoś nie podgląda nam przez ramię ekranu (opcja ThinkPad Privacy Guard z Privacy Alert). Komputer zamknięty w ultra smukłej obudowie waży niewiele ponad 1 kg i działa do 19,5h na jednym ładowaniu (test Mobile Mark® 2014), dodatkowo posiadając funkcję Rapid Charge czyli ładowania baterii do 80% w 1 godzinę.

Awangarda pod każdym względem

Najlepszym przykładem awangardowych rozwiązań, które powstają z inspiracji potrzebami użytkowników jest najnowsza konstrukcja – Lenovo ThinkPad X1 Fold. Ten ważący niespełna kilogram komputer jest pierwszym na świecie komputerem osobistym, który wyposażono w składany ekran OLED o rozdzielczości 2K i przekątnej 13,3 cala.

W wyniku aż 5-letnich prac powstała awangardowa konstrukcja, która pozwala na zwiększenie możliwości korzystania z komputera. Lenovo ThinkPad X1 Fold może być wykorzystywany jako tradycyjny notebook po podłączeniu bezprzewodowej, zewnętrznej klawiatury magnetycznej (bluetooth) lub można go zgiąć na pół i używać jako komputera z klawiaturą wirtualną, wyświetlaną na dolnej połowie ekranu. Może też służyć jako tablet lub być czytnikiem e-booków zgiętym jak tradycyjna książka. Zastosowany tu modem 5G umożliwia łączność z siecią z niespotykaną wydajnością.

Podczas pracy nad komputerem zgłoszono aż 50 patentów niezbędnych do zrealizowania idei konstruktorów. Część z patentów dotyczyła autorskich rozwiązań składania na pół ekranu OLED przy zamykaniu i otwieraniu obudowy. Nie można było korzystać z gotowych rozwiązań w tym zakresie, bowiem nikt jeszcze nie wyprodukował takiego urządzenia. Trudno o lepszy dowód innowacyjności, w wyniku której już dziś użytkownicy Lenovo mogą korzystać z rozwiązań niedostępnych u innych dostawców.

Materiał oryginalny: Lenovo ThinkPad – niezniszczalność w standardzie - Strefa Biznesu

Dodaj ogłoszenie